Uzun videolar için YouTube’dan beklenen özellik!


30 Mayıs 2020 Cumartesi 23:10
Uzun videolar için YouTube’dan beklenen özellik!

Çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube özellikle Covid-19 sürecinde de birçok insanın eli ayağı oldu. İçerik üreticilerinin birçok yeni içerik ürettiği ve izleyicilerin de bir o kadar tükettiği bir dönemde beklenen özellik geldi. YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi başlıyor!

YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi başlıyor!

Corona virüs pandemisinin etkisi altında olmaya devam ettiğimiz şu günlerde, en çok kullandığımız platformlardan biri de YouTube olmaya devam ediyor. Bir süredir farklı yeni özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkan platform, bugün de hem izleyiciler hem de içerik üreticiler için önemli özelliğini sundu.

YouTube videoları artık bölümlere ayrılarak rahatlıkla görüntülenebilecek. Kullanıcılar video zaman şeridi içerisinde bölümleri görebilecek ve başlıklarını okuyabilecek. Aslında YouTube bu özelliği Nisan ayında kısıtlı kullanıcı ile denemeye başlamıştı. Özellik ile birçok olumlu geri bildirimin ardından, özellik tüm kullanıcılara sunuldu.

İçerik üreticiler daha öncesinde bu özelliği açıklama kısmında veya yorumlar kısmında bölüm başlıklarını ve dakikalarını paylaşarak kullanabiliyordu. Tabii ki bu durum tamamen içerik üreticilerin kendi insiyatifine bağlı değişkenlik gösteriyordu. Fakat YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi, içerik üreticiler için bir zorunluluk haline gelebilir.

Şu an ise içerik üreticiler videoları içerisinde zaman damgaları ekleyerek kolayca videolarını bölümlere ayırabilecek. İlk zaman damgası 0.00’da başlayacak ve bir videoda en az üç zaman damgasının olması gerekecek. Ayrıca en az 10 saniye aralık ile yeni zaman damgası eklenebilecek.

YouTube videolarını bölümlere ayırma dönemi başlıyor! - ShiftDelete.Net

Bu özellik hem YouTube içerik üreticilerinin hem de uzun videolarda sıkılan veya aradığını bulamayan izleyicilerin işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Zenci birinin videosu koyarak yapılan ırkçılığı telafi etmeye çalışıyor lar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

GÜzel Olmuş

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

çok reklama boğdular. Allah tan çok fazla kullannıyorum işim düşünce. ama yeni nesil hasta bu uygulamaya. Mecbur ücretliyi dayıyolar. bu ne abi neflixe para, internete para, müzik para aylık 300 lira fatura kitleyecekler. yarın wassap ta ücretli olur😏

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

tamam da sen bmlümleri yazarsan bu özelik var ki bence geregide yok zaten açıklamaya dakikasını yazıyosun ee bölmesindeki amaç ne oluyo ozaman saçmadeil mi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Ama herkes yazmıyor çünkü izlenme süresinden para kazanıyorlar. Zorunlu olursa 1 saatlik videoyu tamamen izlemek zorunda kalmayacaksın. Yani hiç saçma değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Güzel özellik olmuş aslında ama zorunlu olmasa daha iyi olur bence. Yani uzun videolar için belki ama 15 dakikanın altındakilere gereksiz.

Yusuf
Yusuf
7 ay önce

Bazen bazı videolarda bu özellik oluyor ben ***** çok kullanışlı ***** video içindeyken hangi dakikada ne anlatılmış görüp geçebiliyorsun.

" Uzun videolar için YouTube’dan beklenen özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzun videolar için YouTube’dan beklenen özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzun videolar için YouTube’dan beklenen özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık