Okunma

YouTube Yasağında Pakistan Cephesi


31 Aralık 2012 Pazartesi 15:30
YouTube Yasağında Pakistan Cephesi

Ülkemizde de benzeri bir yasaklamayla karşılaştığımız ve uzun süre boyunca erişemediğimiz video paylaşım platformu YouTube‘un başı sansürden eksik kalmıyor. Geçtiğimiz aylarda Hz. Muhammed‘e hakaret ettiği söylenen bir videonun varlığı sonrasında pek çok ülkede kriz yaşanmış, Pakistan‘ın da dahil olduğu bir grup ülke ise YouTube’a erişimi engellemişti.

The New York Times‘ın haberine göre Pakistan hükümeti bu konuda enteresan bir harekette bulunmuş. Gazeteye göre geçtiğimiz gün Pakistan genelinde erişim engelli siteye girişler açılmış ancak sadece üç dakika sonra sansür tekrardan devreye girmiş. Yapılan açıklamada bu durumun yetkililerin bu üç dakikalık sürede benzeri zararlı içeriklere tekrar rastlaması olduğu eklenmiş.

:: YouTube yasaklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube Yasağında Pakistan Cephesi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben google yetkililerini anlayamıyorum kardeşim bu videolar upload edilirken hiç mi bir kontrol yok ? Youtube kullanıcıları insanların dini değerlerine hakaret edebilicek nitelikte videolar koyabiliyorsa tabii ki böyle krizler çıkmaya devam ***** kontrol gelsin o zaman bütün bunlara hiç gerek kalmaz.

" YouTube Yasağında Pakistan Cephesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube Yasağında Pakistan Cephesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Yasağında Pakistan Cephesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "