YouTube, yeni denetim özelliğini duyurdu


24 Şubat 2021 Çarşamba 23:30
ABONE OL
YouTube, yeni denetim özelliğini duyurdu

YouTube gençler için ebeveyn denetimlerini genişletiyor. Denetlenen hesaplar, içerik ayarlarını etkinleştirecek ve bazı özellikleri sınırlandıracak.

YouTube, gençler için genişletilmiş ebeveyn denetimlerini duyurdu. Özellik, YouTube Kids‘in sınırlarını aşmış kullanıcıları hedefliyor. Platform, önümüzdeki aylardan itibaren denetlenen hesaplar özelliği için herkese açık bir beta yayınlayacak.

YouTube denetim mekanizmasını genişletiyor

Gözetim altındaki Google Hesapları aracılığıyla, ebeveynler üç içerik ayarından birini seçebilecek.  Ebeveyn platformda küçük çocuklara göre daha geniş bir video yelpazesine erişim izni vermek istediğinde “Keşfedin” ayarını etkinleştirebilecek. Bu ayar, YouTube’un genellikle dokuz yaş ve üstü çocuklar için uygun olduğunu belirttiği videoların kilidini açıyor. Aynı zamanda kullanıcı vlog’lar, oyun klipleri, müzik videoları, haberler ve eğitim içeriği gibi videolara da bu ayar sayesinde ulaşabilecek.

Daha Fazlasını Keşfedin” ayarı ise gençlere yönelik olarak ifade ediliyor. Keşfedin ayarında görünen içerik türü için canlı yayınlar da dahil olmak üzere daha büyük bir video havuzu içeren seçenek, platformdaki hemen hemen her şeye erişim izni verir.

İçerik ayarlarının yanı sıra, ebeveynler çocuklarının izleme ve arama geçmişini görüntüleyebilecek. Ayrıca ebeveynler Google’ın Family Link aracılığıyla zaman sınırları dahil diğer kısıtlamaları etkinleştirmeye devam edebilecek. 

YouTube ilerleyen dönemlerde, belirli videoları engelleme seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla kontrol eklemeyi planlıyor.

İçeriğin de ötesinde yeni özellik, ara yaş ve genç hesaplarını başka şekillerde de sınırlandıracak. YouTube bu yaş grubuna kişiselleştirilmiş reklamlar veya belirli reklam kategorileri sunmayacak ve uygulama içi satın almalar devre dışı bırakacak. YouTube sonunda bazılarını “yaşa uygun ve ebeveyn kontrollü bir yaklaşımla” etkinleştirmeyi planlasa da, bazı yorumlar ve oluşturma özellikleri kapalı kalacak.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTube, yeni denetim özelliğini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube, yeni denetim özelliğini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube, yeni denetim özelliğini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!