YouTube yorumları için yeni tasarım denemesi


06 Mart 2021 Cumartesi 23:37
ABONE OL
YouTube yorumları için yeni tasarım denemesi

YouTube, Android için yeni bir tasarımsal değişikliğe gidiyor. Buna göre Google, YouTube yorumları için yeni bir tasarımlar denemelere başladı.

YouTube böylece, içerik üreticilerin izleyicilerle daha kolay iletişime geçebilmek için yorumlar bölümünü daha kolay kullanılabilir hale getirecek.

Google’dan YouTube yorumları için yeni tasarım

Google’ın YouTube arayüzünde yeni bir yorumlar tasarımı denediği ortaya çıktı. Şu anda, Android YouTube uygulamasında, yorum yapmak için bir yoruma dokunmanız gerekiyor. Böylece diğer yorumları görüp aynı zamanda videoya yorum ekleyebiliyorsunuz.

Android için denenen yeni tasarım, videonun altına hızlıca yorum eklemenizi sağlayacak. Yani diğer yorumları görmek zorunda kalmadan kendi yorum ekleyebileceksiniz. Bu yeni YouTube tasarımı Android Police tarafından keşfedildi.

Eğer diğer yorumları görmek isterseniz, bu hızlı yanıtın yanında yer alan tüm yorumları gör tuşu devreye giriyor. Bu yorum ekranının yanında tüm yorumların sayısını görmek de mümkün.

YouTube, yorum bölümü için bunun dışında iki ayrı tasarım daha deniyor. Bu tasarımlardan birinde oklarla yorumları görüntüleyebiliyorsunuz. Diğer tasarım ise e tüm yorumları görüntülemenizi sağlayan bir düğmeyi içeriyor.

youtube yorumları, youtube android, youtube özelliği

YouTube yorumları için denenen üç farklı tasarım

Google, Nisan 2020’de uygulamanın yorumlar bölümüne daha kolay erişilebilmesi için değişiklikler yaptı. Google için bu değişim yeterli gelmemiş gibi.

Şu an için bu yeni yorum ekranı tasarımı beta testinde. Bu betanın bazı YouTube beta kullanıcılarında görüldüğü de ortaya çıktı. Bu denemelerin gerçek tasarım haline gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

YouTube için yorumlar, platformun en önemli özelliklerinden biri. Kullanıcıların yorumlara kolay erişimi ve içerik üreticilerle daha fazla etkileşime girmesi Google için büyük önem taşıyor. Son yıllarda mobil internet kullanımının artması da Google’ın YouTube uygulamasına ağırlık vermesini sağlıyor.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bende var bu

İşte dostun biri
İşte dostun biri
1 ay önce

şimdimi biliyosunuz çok önceden vardı

" YouTube yorumları için yeni tasarım denemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube yorumları için yeni tasarım denemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube yorumları için yeni tasarım denemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!