Okunma

YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest


03 Haziran 2014 Salı 14:10
YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest

Ülkemizde yaşanan bazı olaylardan dolayı erişim engeli getirilen popüler video paylaşma sitesi YouTube‘un geçtiğimiz haftalara erişim engelinin kalkabileceği gündeme gelmişti.

Müzik, teknoloji, sanat, oyun, bilim, spor ve haber gibi milyarlarca içeriğin bulunduğu YouTube’a gelişmiş ülkeler “özgürce” girebilirken, ülkemizde erişim engelinin bulunduğu için DNS veya VPN gibi çeşitli yollar ile girebiliyorduk.

YouTube engeli kalktı!

Sonunda olması gereken oldu ve YouTube‘a erişim tekrardan serbest hale geldi. Anayasa Mahkemesi, YouTube’un kapatılmasının ifade özgürlüğü ihlali olduğuna karar verdi. Bu karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘na (TİB) iletildi ve YouTube engeli nihayet kalktı.

:: Erişim engelleri kararları ifade özgürlüğü ile çelişiyor mu?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’a Erişim Tekrardan Serbest ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "