Okunma

YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor?


12 Kasım 2010 Cuma 10:00
YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor?

Yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra ülkemizde üzerindeki yasak kalkan YouTube video paylaşım alanında liderliğini sürdürüyor.

Zaman zaman eski popülerliğini kaybettiği iddiasıyla karşılaşan YouTube’un kendi şirket blog’unda yayınlanan bir yazı bunun gerçek olmadığını ortaya koydu. (Tüm Zamanların En Çok İzlenenleri)

Blog’da yayınlanan bir grafikte Haziran 2007’den Kasım 2010’a kadar geçen süre zarfında saat başı siteye eklenen video miktarı gösterildi.

 

YouTube’a eklenen video miktarı 3 yıl içinde büyük oranda arttı

 

Limitler Yükselince

Grafiğe bakıldığında, Kasım 2010 itibariyle YouTube’a her saatte 35 saatlik video eklendiği görülüyor. Bu da günde 50400 saatlik video anlamına geliyor.

Eklenen video miktarının artışındaki sebep sadece sitenin popülerliğini koruması değil. YouTube bir süre önce eklenen videolardaki limiti 10 dakikadan 15 dakikaya çıkarmıştı.

Ayrıca boyut olarak da üst limit 2 GB olması da eklenen video miktarının artmasını sağladı.

 

:: YouTube’da video paylaşıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Vay be sisteme bak 😀

" YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’a Saatte Ne Kadar Video Ekleniyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "