YouTube’dan Corona virüsü videoları için yenilik!


20 Mart 2020 Cuma 16:20
YouTube’dan Corona virüsü videoları için yenilik!

YouTube, Corona virüsü ile ilgili video izleyenleri korkuya sevk edecek asılsız videoları önlemek için yeni bir adım attı. Güvenilir haber kuruluşu ve sağlık alanında yetkili kişi veya kuruluşları tarafından yayınlanan videoları öncelikli göstermek için harekete geçen YouTube, doğrulanmış video satırı bölümü kullanmaya başlayacak.

YouTube asılsız videolar için önlemini geliştiriyor

YouTube teyitsiz bilgilere karşın önlemini alacak

Corona virüsü, Çin’in Wuhan şehri ile başlayıp tüm dünyaya yayılmasıyla toplum için hatalı bilgilerin paylaşılması gün geçtikçe artıyor. Dolayısıyla dünyanın önde gelen sosyal medya şirketleri Facebook, Twitter, Snapchat, TikTok bu yanlış bilgilendirmelere ve sahte açıklamalara karşı yetkili kurumların videolarının seyredilmesini öncelikli kılmak için kendi yöntemlerini başlattı. ABD’de en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları, sahte açıklamalara karşı mücadele için ortak bir paydada buluştuklarını açıklamıştı. Bu grupta; Google, Linkedin, Microsoft, Reddit ve YouTube da yer alıyor.

Aynı strateji daha önceki yıllarda da uygulandı

YouTube şu anda tüm dünyayı sarmış olan küresel sağlık problemi Corona virüsü ile ilgili yanlış bilgilendirme videolarına karşı mücadele etmekte kararlı. Konu öyle bir hal aldı ki, virüsün 5G radyasyonundan kaynaklandığını ileri süren videolar ve bunun gibi birçok asılsız aldatmacalar ile insanlığı endişeye sevk edecek videolar siteye yüklendi ve yüklenmeye devam ediliyor. YouTube, daha önceki yıllarda yaşanan ve etkisi tüm dünyayı saran bu tip durumlarda, olay ile ilgili güvenilir kaynakları ön plana çıkarma kararı almış ve arama sırasında ilk sıralarda yer almasını sağlamıştı.

YouTube yeni güncellemesi ile doğru haberin önünü açacak

YouTube kullanıcıları, platformun ana sayfasında yer alan son dakika pandemi haberleri kısmından konuyla alakalı yetkili olan kurum ve kuruluşların güvenilir açıklamalarının olduğu videoları bulabilecekler. YouTube böylece tüm dünyaya teyitli haber kaynakları üzerinden bilgi akışını sağlamakta başrolü oynayabilir.

Platformun sunacağı yenilik öncelikle ABD, İngiltere, Brezilya, Hindistan, Almanya, Fransa, İtalya, Japonya başta olmak üzere önümüzdeki günlerde daha fazla ülkede yer alacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" YouTube’dan Corona virüsü videoları için yenilik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’dan Corona virüsü videoları için yenilik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’dan Corona virüsü videoları için yenilik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar