Okunma

YouTube para kazanma 2018!


02 Haziran 2018 Cumartesi 15:31
YouTube para kazanma 2018!

Birçok kişi, YouTube‘un yani Google‘ın, bizim yüklediğimiz videoları yayınlarken çıkarttığı reklamlarla, bizim emeklerimizle inanılmaz reklam gelirleri elde etmesinden ve bizim elimizin boş kalmasından şikayet ederdi. Fakat YouTube para kazanma yöntemleriyle platform üzerinden bu olay mümkün. Ama unutmayın, son gelen güncellemeler ile birlikte YouTube para kazanma aktif etme özelliğinin açılması oldukça zorlaşmış durumda. Yani YouTube dan para kazanma 2018 yılı itibariyle hayli zorlaşmış durumda. Hatta küçük kanalların gözünün yaşına bile bakılmıyor.

Youtube para kazanma 2018 yılında zorlaştı! Bu kurallara dikkat!

İçeriklerinizin belli bir seviyeye ulaşması durumda Google sizin hesabınızı onaylar ve videolarınızdan gelir elde etmeye başlarsınız. 2018 öncesinde Google AdSense etiketi alabilmek için toplamda 10 bin izlenme yeterli oluyordu. Bu izlenme rakamından sonra videolarınıza reklam ekleyebiliyor ve içeriklerinizi paraya dönüştürebiliyordunuz. Google kural değişikliğine giderek bu durumu değiştirdi.

YouTube para kazanma, YouTube dan para kazanma

20 Şubat 2018 itibariyle artık YouTube para kazanma şartları şu şekilde

 • Son 12 ay içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmalısınız
 • En az 1000 aboneniz bulunması gerekiyor

Bu kararın nedeni belli içeriklerin çok fazla kanala yüklenmesi ve abonesi olmayan birçok hesaptan, ünlü videoların yayınlanarak gelir elde etmesi şeklinde açıklanıyor.

Yine de yurt dışında The Sunday Times’ın detaylarını yayınladığı kar ortaklığı sistemiyle, en çok izlenen videoların yapımcıları, kendi videoları üzerinden kazanılan reklam gelirlerinden pay alıyorlar.

İngiltere’de, en popüler videoları çeken ve yayınlayan birçok kişi, düzenli olarak on binlerce pound kazanıyor. Ve yüzlerce Amerikalı da her yıl kar ortaklığı ile altı haneli rakamlarda paralar kazanmakta.

YouTube dan para kazanma 2018 – rehber

2007 yılı ortalarında, Thames Valley‘den Howard Davies-Carr; küçük oğlunun (Charlie), ard arda abisinin parmağını ısırmasından ve abinin verdiği tepkilerden oluşan videosunu yükledi ve o tarihten bu yana bu video neredeyse 400 milyon kez seyredildi. Baba Davies-Carr bu videonun gelir paylaşımı ile 100.000 Pound (yaklaşık 160.000 Dolar /  115.000 Euro) kazandı.

Türkiye’de benzer rakamlar olmasa da ciddi oranda gelirler elde ediliyor. Youtube para kazanma etkinleştirme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra, siz de bu şekilde AdSense’i kullanarak belli ölçüde gelir elde edebilirsiniz. Eğer kanalınızı büyütmek ve çok daha fazlasını kazanmak istiyorsanız, hemen aşağıdaki YouTube rehberimize göz atabilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

51 yorum - “YouTube para kazanma 2018!”

 1. Anonim dedi ki:

  Değerli dostlar, yorumlarda sorulan soruların bazılarına cevap vereyim;

  1 – 4.000 Saat izlenme ve 1.000 abone şartının ikisi birden var olmalı. Sadece birisini karşılamış olmanız yetmiyor.

  2 – Son 12 ay koşulu sadece izlenme süresi yani 4.000 saat izlenme için geçerli. 1.000 abone için böyle bir koşul yok. Siz 1.000 abone sayısına 3 yılda eriştiniz diyelim. 3. yılın sonunda, yani 1.000 aboneye ulaştıktan sonra son 12 aydaki izlenme süreniz 4.000 saat ve üzerinde ise, kanalınız para kazanma özelliği aktif edilmesi için incelenmeye gönderilir.

  3 – Youtube iş ortağı olabilmeniz yani Youtube den parakazanabilmeniz için son 12 ayda 4.000 saat izlenme ve toplamda 1.000 aboneye erişme koşulları tek başına yeterli değildir. Bunlar başlangıç şartlarıdır. Bunların dışında bir başlangıç koşulu daha var. O da Adsense üyeliği açıp, kanalınızı bu Adsense hesabına bağlamanız. Bu zor bi işlem değil. Fakat bunları yaptıktan sonra, yani bu başlangıç koşullarını yerine getirdikten sonra, kanalınız iş ortağı programına uygun olup olmadığının incelenmesi için Youtube analistlerine gönderiliyor. Şu anda 1 aydan önce inceleme sonuçlanmıyor. Hatta inceleme 1 ayı da geçebiliyor.

  İncelemede, sizin videolaınıza bakıyorlar.

  a) Telif hakkı ihtarı almışmısınız ?
  b) Daha önce Youtube’a yüklenmiş videoları mı yüklüyorsunuz ?
  c) Youtube topluluğuna değer katmayan videolar mı ağırlıkta ? (Örneğin hiç bir anlam, yorum, değer üretmeyen slayt videoları, sentetik seslere metin okutan ve topluluğa bir değer katmayan videolar vs.)
  d) Youtube kullanım sözleşmesine aykırı videolar yüklemiş misiniz ?

  Bunları inceliyorlar. Bu inceleme “kaliteli” ve “çok izlenmiş” videolar yapmakla ilgili değil. Ama basit yöntemlerle oluşturulmuş ve Youtube topluluğuna bir değer katmayan, başkalarının videolarından kopyalanmış videolar istemiyorlar.

  İnceleme sonucunda kanalınız Youtube iş ortağı olarak onaylanırsa, para kazanmaya başlıyorsunuz.

  Esen kalın.

  Ali Aksoy – Antalya TV

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Teknoloji dostu acaba sen YouTube ne zaman kaydoldun? Bir de para almaya başladın mı?

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu haksızlık benim kanalındaki videolara reklam eklenmiş fakat para kazanma yok

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  devam t

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşlar youtube ilk videomu yükleye li 1 yılı geçti 1000 aboneye ulasamadım, Devam etmeyip aynı gmail hesabımla yeni kanal mı açmalıyım yoksa, diyelimki 15.ayımda 1300 abone oldum geriye dönük son 12 ayda 1050 abone gelmişse para kazanma şansımız devam ediyor mu? Yoksa son 12 ay değilde, ilk videodan itibaren 12 ay süreni tanınıyor..

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yorum bizden gelsin

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tamam

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben simdi 30 adet video atsam
  Her video 15 20 dk sürücek olsa
  30×20:600%24:25 saat bunu 200 kisi full izlese 25x 200: 5000 saat izlenmis oluyor. Mantik bumu yoksa ben olayi cok yanlis mi anladim

 9. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar;

  1000 abone ve 4000 saatlik izlenme aynı anda olacak, bu sayıyı kanalınıza video eklemeye başladığınızdan itibaren 12 ay içerisinde yakalayacaksınız, ancak 1000 abone yada 4000 saatlik izlenmeyi gerçekleştiremezseniz eğer kanalınız kapanır tekrar baştan uğraşmak zorunda kalırsınız.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Diyelimki 12 ay içinde değil bir ay fazlasında dediklerinizin hepsi oldu o zaman alabiliyomuyuz

 11. Anonim dedi ki:

  Uraşıyorum uraşıyorum olmuyor neden

 12. Anonim dedi ki:

  Ben son 12 ayda yapamazsam para kazanamicakmiyim yani 2 veya daha fazla yılda yapsam kazanirmiyim

 13. Anonim dedi ki:

  1000 abone ya da 4000 saat mi ayrı ayrı mı yoksa 1000 abone + 4000 saat birlikte mi sağlaması lazım ?

  1. Anonim dedi ki:

   ikiside aynı 1000abone+4000 saat ohoo ölürüm ben resmen

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşlar abone kasacağınız bir yol biliyorum iletişime geçiniz instagram Esmerbey3463

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben adsenseyi kuramiyom bilen biri yokmu

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nasil olucagiz

 17. Anonim dedi ki:

  ohooo ben okadar abone kazanasıya kadar ölürüm

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biz nerden para aliyoruz nerden cekecez

 19. Anonim dedi ki:

  ben 1000 aboneyi 1,5 yılda kasarım

 20. Anonim dedi ki:

  Merak ettiğim bir konu var peki ben yeni bir kanal açıp 5 ay gibi bir sürede 1000 abone ve 4000 saat izlenmeyi sağlarsam para kazanmaya başlayabilirmiyim? yani illaki 1 sene beklememmi lazım?

 21. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Para bana versemsi

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bana ver

 23. SDN Okuru dedi ki:

  ben 400 milyon kişi benim görüntülerimi seyredecekler sadece benim hedefim 400 miyonu kazan mak kardaşş

 24. SDN Okuru dedi ki:

  400 milyon diyor 160.000 dolar bence az

 25. SDN Okuru dedi ki:

  ah ula ah

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşalr youtube,den para kazanma aslında o kadar zor bir olay değil açıkçası,öncelikle bir video yüklüyorsunuz zaten video gereken izlenme sayısına ulaşırsa zaten google amca senin emailine videodan para kazanmak istermisin diye soruyor sizde bilgileri girdikten sonra zaten bütün yükleyeceğiniz içerikliğe para kazanıyorsunuz,ben nerdenmi biliyom çünkü bende kazanmaya başladım öncelikle şu notu ileteyim sabır sabır şans

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Afedersiniz birşey sorcam ben kendime yutube kanalı açtım peki nasıl para kazanacağım okey belirli bir kitleye ulaşınca video yüklemeleri fakat ben kanal açtım ama google üzerinden direk hesabimdan açtı fakat para kazanmak için banka bilgilerim sorgulanmadi direk bağlandı orayı anlamadim

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Ya 12 ay da ben o kadar yapamazsam 12 ay gecti diyelim benim 770 abonem var falab her sey 770 in ustune ekleyerek 1 kez daha mı 1000 abone yapmam gerekicek yani 1770 falan mı yapmam gerekicek

   1. Anonim dedi ki:

    son 12 ay diyor, yani 12 ayda yapamazsan 13. ay ilk ayı saymadan yeniden hesap yapar, diyelim ki 15. aydasin son 12 ayı hesaplar, ilk 3 ay hesaplanmaz.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel olmuş

 28. SDN Okuru dedi ki:

  iyide Kime nereye başvuracaz örneğin benim kanalımdaki videoların toplam izlenmesi 10.000 i geçti bir yıl sonra 1.000.000 u hedefliyorum alt yapım hazır yardımcı olrsanız sevinirim tşk 🙂

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Olum Bak Git ile Parayı Kazannan Kazandı Galiba….. Olum Al Git Şu Parayı

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Benim koyduğum bir vedeo 5000 kez izlendi acaba banada para verirlermi

 31. SDN Okuru dedi ki:

  @Hangman35, yazının altında yazar yorumu var bakınız. Orada yazmışım zaten… Batesmotel grubu, Sütü Seven Kamyoncu videosu ile Youtube’dan para kazandı… Birçok videosu çok tuttuğu için de daha sonra GittiGidiyor kendilerine “viral reklam” içerikli video yaptırdı…

 32. ByKaMiKaZe dedi ki:

  160.000$ valla süper para

 33. şowalye dedi ki:

  Alnım teriyle çalışırsam daha çok kazanırım

 34. xmRipper dedi ki:

  Videoların altına kendi Adsense reklamlarınızı koyabiliyorsunuz. Oradan kazanılı***** />
  Türkiyeden de tabiki Adsense yoluyla kazanıyor herkes.

 35. bayadres dedi ki:

  Çok para kazanmanın yolunu arıyordum iyi oldu teşekkürler. Elimde kamera dolaşıcam elbet ilginç bir çekim yapıcam bende kazanıcam

 36. loverman dedi ki:

  YouTube un gelir paylaşımını hangi ülkelerle yaptığı bilgisi varmı? Yoksa her ülkedeki kullanıcılarla yapıyorlarmı?

 37. Hangman35 dedi ki:

  Böyle haberi bir turk vatandaşının Türkiye sınırlarından kazandığı parayı göstererek yapsaydınız keşke. Yapabilir misiniz?
  Hayır.

  Sonuç youtube ve birçok sistemde Türkiye için anca uzaktan seyrederiz.

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Her güzel olay gibi bu olayında Türkler tarafından bir bot veya bir rahatsız edici hileli yollara başvuracaklarını bildiklerini için türklere vermezler.
  Türklerin bu güzel olayıda süistimal edeceği garanti birşey. 0 Haklılarda.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  coook tatlı ya

 40. jonjon dedi ki:

  Charlie yi bide böyle dinleyin aklıma gelmişken bida dinleyelim

 41. salak adam dedi ki:

  en iyi prayı nyan cat almıştır keşke ben yapsaymışım öyle mal mal şeyleri seviceklerini nerden bilirdim

 42. fatih0xx dedi ki:

  İzlenme miktarına göre verirler o parayı

 43. CieM dedi ki:

  Çocuk çok güzel ingilizce konuşuyor ama .. Sen ne ara hazırlık okudun ? Father , mother , I wanna play game :=)

 44. topalsolucan dedi ki:

  SDN OKURU

  Turkiyedekilere vermezler

  bence de vermezler.

 45. MirAge42 dedi ki:

  Nerede bizde o şans

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyedekilere vermezler

  1. Anonim dedi ki:

   vermezlerse ağzıma geleni derim onlara

" YouTube para kazanma 2018! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube para kazanma 2018! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube para kazanma 2018! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "