İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza


02 Nisan 2021 Cuma 16:44
ABONE OL
İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza

YouTube’da çektikleri şaka videolarıyla ünlenen ikiz kardeşler Alan ve Alex Stokes, 2019 yılında çektikleri bir video nedeniyle suçlu bulundu. YouTuber kardeşler videoda sahte banka soygunu gerçekleştirerek  yetkilileri yanlış yönlendirmişti.

YouTuber kardeşler 160 saat top hizmeti yapacak

California eyaletinde yer alan Orange County bölge savcısı tarafından yapılan açıklamaya göre YouTube’da Stoke Twins adıyla 6 milyonun üzerinde aboneye sahip olan kardeşlerin, tüm suçlamalardan hüküm giymeleri halinde 5 yıllık bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı bildirildi. İki kardeş de kefalete ek olarak 160 saat toplum hizmeti ve bir yıl gözetin altın hapis cezası aldı. Öte yandan Stokes kardeşlerin söz konusu video yüzünden eğitim gördükleri California Irvine Üniversitesi’ne geri dönmeleri yasaklandı ve bu tarz suç davranışı teşkil eden videolar yapmamaları emredildi.

youtuber-kardesler-sahte-soygun-sakasinda-ceza-aldi

Çektikleri videoda sahte bir banka soygunu düzenleyen kardeşler, suratlarında maske varken bir Uber şoförü çağırmış, ancak şoför ikisini arabasına almayı reddederek polisi aramıştı. Olay yerine gelen polis memurlarından biri de şoföre silah doğrultmuştu. Kardeşler şakayı aynı gün iki farklı yerde yaptı. Bunlardan birisi Orange County’deydi. İkizler ilk videolarından sonra polis tarafından sorgulansa da, serbest bırakılmalarının ardından aynı şakayı bu kez de California Üniversitesi Irvine Kampüsü’nde tekrarladı.

Orange County savcısı Todd Spitzer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bu suçlar kolaylıkla birinin ciddi şekilde yaralanmasına ya da öldürülmesine neden olabilir. Bu iki kişinin gerçekleştirdiği olay, polis memurlarının güvenliğinden veya silah zoruyla arabasından çıkartılması emrini alan masum Uber sürücüsünün güvenliğinden çok internet takipçi sayılarını artırmaya önem vermeleri nedeniyle tam bir sorumsuzluk ve pervasızlıktır” ifadelerini kullandı.

6,7 milyon aboneye sahip olan kanala en son FUNNY April Fool’s Pranks on Friends! başlıklı bir video atıldı. Video şimdiden 1,6 milyon görüntülenme aldı.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Çok abartmışlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Saçmalık

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Top hizmeti ne toplum hizmeti olacak o, bir de Maas aliyorsunuz isinizi adam gibi yapsaniza.

" İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İkiz YouTuber’lara ‘uygunsuz şaka’dan ceza ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme