YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite!


18 Haziran 2019 Salı 17:30
YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite!

Üniversitelerin öğrencilerin çeşitli yeteneklerini dikkate alarak burs programları sunduğunu veya ek kontenjan imkanı sağladığını sürekli görüyoruz. İnternetin popülerleşmesiyle YouTuber kavramı da üniversitelerde etkisini gösteriyor.

Endenozya’daki bir üniversite tarafından öğrenci alımı yapılırken YouTuber olmanın zorunlu hale getirilmesi herkesi şaşırttı. Öğrencilerden istenilenler ise en az 10 bin abone ve 100 bin görüntülenmeye sahip olmak.

Endenozya’da YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite!

Endonezya’daki bir devlet üniversitesi olan University of Pembangunan Nasional Veteran‘da ekonomi, siyaset bilimi, hukuk, mühendislik veya bilgisayar bölümünde okumak isteyenlerin belirttiğimiz şartları karşılaması gerekiyor.

Üniversite rektörü Erna Hernawati, YouTube’un insanlara ulaşmak konusunda en etkili araçlardan birisi haline geldiğini ve bu nedenle üniversiteye kabul edilenlerin deneyimlerini başkalarıyla paylaşmalarını istediklerini belirtiyor.

YouTube sesli arama için yeni özellik üzerinde çalışıyor! - ShiftDelete.Net (1)

Tabi, üniversitenin belirlediği katı kuralar var. Kışkırtıcı içeriklerin yer aldığı kanalların kabul edilmeyeceği belirtiliyor. Başvuru yapanların yeteneklerini kampüste çekecekleri iki – üç dakikalık bir video ile kanıtlaması isteniyor.

Hepsi bu kadar değil, tüm şartları yerine getiren YouTuber’ların akademik bilgilerinin test edilebilmesi için UTBK olarak adlandırılan bilgisayar tabanlı yazılı sınavı geçmeleri gerekiyor. Sonrasında üniversiteye kabul yapılıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bkz; Nişantaşı Üniversitesi

    1. sdn4ever dedi ki:

      aşırı rezalet bir yer orası

" YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTuber olmayanı kabul etmeyen üniversite! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "