Okunma

YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun


23 Ocak 2012 Pazartesi 19:15
YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun

Alanının kuşkusuz lider ismi olan YouTube yoluna hızla devam ediyor. Özellikle 2011’in son çeyreğinde Disney, Pixar gibi büyük markalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde elini güçlendiren site, çalışmalarının karşılığını almaya başladı.

Bir süre önce baştan aşağı tasarım değişimine giden servis, kimi ek fonksiyonlarla da kullanıcı odaklı hizmet sunmayı amaçladı. Son olarak Slam ismindeki sayfasında çeşitli kategorilerdeki videoları yarıştıran site, bu tür yeniliklerinin ne derece başarılı olduğunu verilerle açıkladı.

Buna göre video izleme ve yükleme konusunda hayli yoğun bir temponun içerisinde olan YouTube’da günlük 4 milyar video izleniyor. Bir önceki araştırmaya göre dakikada 48 saatlik görüntünün yüklendiği siteye şu sıralar ise dakikada 60 saatlik video yükleniyor.

Böylesi devasal bir sayıya ulaşan site, artık günlük ziyaretçi konusunda da sınırları zorluyor. Sosyal ağlar sayesinde kişilerin hayatında daha fazla yer edinen YouTube, ileriki süreç için artan ivmenin devam etmesini umuyor.

Güncelleme: YouTube, siteye saniyede 1 saatlik video yüklenmesi konusunda bir de bu siteyi yayına açtı.

:: YouTube’un bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adamlar coşmuş nerden nereye ama adamlar çalışıyor, ilgileniyor. Helal olsun.

" YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’u Durdurabilene Aşk Olsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "