Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi!


09 Temmuz 2019 Salı 16:45
Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi!

Son dönemde yurt dışından alışveriş yapmayı zorlaştıran adımlar atıldı. 2009 yılından bu yana muafiyet konusunda kademeli bir düşüşe gidildi. 2018 yılında alınan karar kapsamında vergi muafiyeti 22 Euro seviyesine indirilmişti.

Mayıs ayında vergi muafiyeti kaldırıldı. Yani, fiyatı farketmeksizin yurt dışından sipariş edilen tüm ürünlerden vergi alınırken, bu kez kişi başı sipariş limiti getirildi. Yani, artık bir ürünü satın almak için vergi ödemek yeterli değil.

Yurt dışından alışveriş için 5 ürün sınırı geldi!

Resmi Gazete’de yayınlanan (126’ncı madde) ve 14 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan karar kapsamında, aylık ürün sipariş etme limiti 5 olarak belirlendi. Yani yurt dışından bir ay içerisinde en fazla beş ürün satın almanıza izin veriliyor.

Şirketler ise 5 adet numune siparişi verebilecek. Bu karar hızlı kargo firmaların yaptıkları kişisel eşya, önemli değeri olmayan eşya, numunelik eşya ile kitap ve basılı yayın gibi işlemleri kapsıyor.

Sosyal medya üzerindeki genel görüş ve konuya hakim kişiler tarafından yapılan yorumlar söz konusu sınırlamanın ticari akışı olumsuz etkileyeceği ve bu nedenle herhangi bir sınırlamaya gidilmemesi gerektiği yönünde.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

90 yorum - “Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Valla bende bilmiyordum ne gümrük vergısını nede 5 urun limit olduğunu ınsanları nasıl kilitliyorlar belli deyil fakir çalışıp 3 5 kuruş kazanıp istediği şeyi alamıyor birde böyle kısıtlama geliyor ya arkadaş ben kendi ülkemde doru düzgün birşey alamıyorum yurt dışına bakıyorum 5 katı ucuz bizim burdan aynı mal ama mal gibi almak zorunda kalıyorsun burdan bilmediğin için ama araştırıp baktığın zamanda senin önüne engel çıkıyor yapmayın ne olursa garınabana oluyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yav arkadaş bunun mantığı nedir. Vatandaş sipariş versin belli miktarda ürün satın alsın sen de vergini al bitsin gitsin

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  ***** bir ayda 5 üründen fazlasını sipariş verirsen ne olur? Cezası var mı. Ben sipariş verdim ama bu limiti bilmiyordum. Kargolar yolda.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Makro ekonomide dış ticaret açığı ve cari açık gibi kavramlar vardır. Ülke ekonomisi açısından arzu edilmeyen bir durumdur. Bu açığı kapatmak için ya ihracatın artması gerekir yada ithalatın önüne geçmek gerekir. Bu durumda devlet ithalatı önlemek için alınan malları gümrükte bekletmek gibi ithal ürünlere vergi koymak gibi caydırıcı önlemler alır bu gayet tabii dir. Bu olay damat olayı falan değildir arkadaşlar ülke olarak kaynaklarımız kısıtlı. Güçlenmek için millet olarak bir süre sabırlı olmamız gerekiyor. Saygılarımla…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurt dışından sipariş ettiğim 1 dolarlık ürüne gümrük tarafından 15 tl vergi yansıtıldığını gördüm.Bunu yapanlar bu durumun adil olduğunu bu ülkede adaletin olduğunu düşünüyorlar.
  Tek kelimeyle haram zıkkım olsun canınız cehenneme.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sana iyi ders olmuş 2 ay önce ne demişsin şimdi ne ?

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   damat olayı değil demek 🙂 beceriksiz damatlar ekonominin başına getirilirse cari acığın olur, sen de sabredersin üzülme 🙂

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba,
  Aliexpress’den balıkçılık hobim için sahte yem olarak tabir ettiğimiz 56 parcalık bi set aldım.. ayrı ayrı ama tek bir paket olarak satılıyor..sonuc olarak 4-5 gündür gümrükte duruyor işlem uygulanmadan.. bu elime ulaşır mı? yani 5 ürün adetinin üstüne mi çıkmış sayılıyor yoksa 5 sevkiyat mı mevzu? tşkler

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Aptal tipler yine sallamışlar fırsat bu fırsat diye. Ülke de üreten bütün üreticiler çalışanlar vergi ödüyorsa sende yurt dışından döviz getirmek yerine çin e vergi ödeyene döviz ödüyorsan kusura bakma devlette çatır çatır alır vergisini. Engellilerin tamamına ve ailesine tüm vergilerden muafiyet var ülkemde. Elektrik, su, telefon, babasının maaşından sıfır vergi, araçta sıfır vergi daha neler neler. Şu lanet nankörlük ne zaman biter aç gözlülük ne zaman biter bilmem. Hep alayım hiç vermeyeyim aç gözlülğü bu. Beğenmeyen eleştirebilir ama beğendiğiniz bir ülke varsa vergisiz sizi tutan yok. Hep yerdiğiniz bu ülkeyi haketmiyorsunuz.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   hep alayım hiç vermeyeyim açgözlülüğü demişsin ne kadardır ülkemdesin bilmiyorum velet ama herşeye fazlasıyla vergi ödüyoruz zaten 3 liralık sigaraya 13 lira vergi 2 liralık mazota 5 lira vergi maaşımdan %20 vergi ödüyorum. Yurtdışından ihtiyacım olan birşeyi alıyorum çok uygun fiyata
   ama fiyatının 5 misli vergi ödemek istemiyorum. Mevzuatı kafasına göre uygulamayan kamu çalışanları görmek istiyor bu gözler, 10 liraya (Biriktirdiğim puanla ,indirim çekiyle vs) aldığım gözlüğe, faturası ,ödediğim kart ekstresi ile ödediğim rakamı teyid etmeme rağmen 167 vergi çıkmasını anlamıyorum.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   İyi güzel hoş ama vergilerini ödemeyen holdinglerin, şahısların 400 Milyon TL, 200 Milyon TL’lık yıllarca ödenmemiş vergi borcunu siliyoruz nasıl iştir ben anlayamadım bunu ? Bunu gören orta,küçük esnafın vergi ödemeye inancı kalır mı ? Hangi vergilendirilmiş kazanç kutsaldı? Ülke olarak bazı şeyleri düzgün tesis edemiyoruz. Asıl kazanandan, servetine servet katanlardan alınmayan vergi, 3 kuruşluk hobisi veyahutta bir ihtiyacı olup da 3 TL alışverişe 10 TL vergi ödeyen normal vatandaştan alınıyor. Elbette sınırlama olmalı. Avrupa ülkelerinde de var 22 Euro / 27 Dolar sınırı ancak üretmek ve gelişmek yolunda büyük adımlar atmak için bazı alanlarda fırsat eşitliği de yaratmak lazım. Büyük şirketler, sermayesi olanlar, bu yolda şirket kuranlar zaten yapıyorlar işlerini bir şekilde. Asıl fırsat sağlamak için kendini geliştirmek amacıyla 1-2 adet malzeme alan öğrenciden veya araştırma görevlisinden veyahutta normal bir vatandaşın aldığı üründen vergi alınmamalı. TC No’su ile yapılsın gerekiyorsa. Mesela bir güç kaynağı, test cihazı, elektronik komponent vs. alan insanlar gibi. Bunun yerine son tüketici ürünlerine, aşırıya kaçılan cep telefonu, tablet bilgisayar vs. gibi keyfi alınmış, ihtiyaçtan çok sarfiyat, ziyan olmuş ürünlere daha fazla vergi gelmeli. Çünkü gereksiz tüketim. Üretkenliğe bir katkısı yok. Ancak belki kendini geliştiren bir insan bir süre sonra bu konuda iş kurmak isteyecek. Kendi ürünlerini satacak. Belki iyi bir konuma gelecek yurtdışına pazarlayacak. O zaman alınmalı vergi. Ülkemizde cevheri keşfedilmemiş gençler var. Önleri açılmalı, kapatılmamalı. Bugün Amerikanın silikon vadisinde tasarladıklarını kullanmaktan döviz bu durumda. O silikon vadisinin içindeki şirketler; İşlemcinin iki devi Intel, AMD gibi veya Apple dediğimiz hepimizin ceplerinde telefonlarını taşıdığı şirket; Apple, Steve Jobs’ın evinin garajındaki atölyede kuruldu. Ve binlerce firma benzer şekilde. Ne farkları vardı bizden? Hatalarımız var farkına varmalıyız, önce toplum olarak. Gençliğimiz gelecek nesillerimiz heba olmadan… Yoksa taşıma suyla değirmen dönmez. Çek malı yurtdışından öde gümrüğü koy kar marjını, al- sat, tüccarlıkla günü kurtarırız geleceği değil.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   5,5 liralık ürüne 13,90 TL vergi alınmasını da açıklarsanız memnun olurum!

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Alınan vergiler milletvekileri hergün kavga etsin, bakanlıklar trilyonluk araç alsın diye ödüyoruz değilmi.. Sen git bir ürünü 50 liraya al gel türkiyede 500 liraya sat ondan sonra neymiş herkes vergi ödeyecekmiş. İnsan kendi cebini düşünecek. Bizim babadan 5 bin lira vergi kesiliyor 3 bin lira kalıyor eline. Çoluğu çocuğu büyüyor ekstra birde gss ödüyor.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  3 liralık gözlüğe 11.50 vergi wish den aldım arkadaşla yorum sizlere ait

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Burda asıl amaç iş adamları yapmış oldukları ithalattan daha fazla kazansın yoksa bir kaç ucuz ürün alıyorduk buna göz dikildi zengin biraz daha zengin olsun yurt dışından bir dolara aldığım ürün türkiyede on dolara satılıyor bu aradaki farkı kim kazanıyor acaba birde benim bir dolara aldığım ürünü toptan elli sent vererek alıyor ithalatçı firma. Kısaca fakiri düşünen yok önceki yıllarda bakanın birinin oğlu parfüm ithalatına soyundu yurt dışından parfüm almak yasaklsndı bakanın oğlu kazansın.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Aylık 5 ürün mü, 5 paket mi?
  Bu 5 ürün siparişi sınırlaması nasıl takip ediliyor ve denetleniyor? 5’ten fazla sipariş verilirse sonraki ayda mı dağıtılıyor, yoksa gümrükten hiç çıkartılmıyor mu?
  Bu konularda yeşillendirebilir misiniz?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Neden kimse cevap yazmamis? Bende bu soruyu soruyoum 🙁

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  5 ürünmü 5 paketmi

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   YANGINA KÖRÜKLE GİTMEYİ PEK SEVER BİZİM MİLLET !!!

   Ürün değil, sevkiyat sınırı 5

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Engelliye her imkan veriliyor, çamur atmayın. Vergi konusunda ülkenin durumu bu, ileride belki düzelecek. Ama şu zamanda 3-5 tane dandik cihaz için memleketi içeriden bıçaklamayın. Dünya malı için bu kadar özlem duymayın.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Adamsın

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   hadi lan

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Sizin bakanlıklar trilyonluk araçlar alırken bu ülke daha kötüye gidecek olan bize olacak sende konuş dur artık

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu limitleme dijital ürünlerde de geçerli mi acaba bilen var mı? Netflix, Twitch ve Spotify gibi yurt dışı üzerinden ödeme alan firmalar? Netflix Hollanda üzerinden ödeme alıyor, Spotify ve Twitch’de ABD’den ödeme alıyor nasıl olacak bu iş?

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Şuan herşeye vergi üstüne vergi geliyor.. Böle devam ederse kaçak ürünlere rağbette gittikçe artar..

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sövmek nedir deyyus. İstediğin yere sittir git. Ayrıca bu yorumu yayınlayan shift delete de senin gibi devlet düşmanı olduğunu göstermiştir. Hadi yayınlayın bakalım.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Defol da git turanlı var.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  AliExpress e Ocak ayında verdiğim siparişler hala gelecek bekliyoruz bakalım

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Olan mendebur memura oldu

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   memura bişi olmaaaazzzzzzzz memur işini bilir

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  tonlarca patates sogona vergı yok bızım gibi engellı vatandaşa 7 tl vergı var

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  ileri derecede klap seker hastası olarak yüzde 50 engelli olarak 7 tl hakkımı helal etmıyorum öbür dünya hakımı çoluk çocuklarından bulsunlar güle güle yemesınler devletın engellı vatanşa hizmetı bumudur aldım siparişler hep kendıme şahsıma lazım olan şeyler süriyeliler bızden daha ıyı hizmet alıyorlar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Daha önce engelliler insan yerine koyulmuyordu maaşları yoktu bir de Suriyelilere işi getiriyorsın. Adam engelli adına araba satın alıyor vergi indiriminden yararlanıp hakkı olmadığı halde bu milletin eline fırsat geçse devleti soyup soğana çevirir hem yurtdışından niye alıyorsun devlet zaten fazlasıyla engelliye kolaylık sağlıyor

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Yolda bulsan sevinmeyeceğin dilenciye verilecek kadar bir vergi ödediysen 80 milyon kişiye 7 tl bağisladın diye ettiğin tatavaya bak. Sen dünyada hiç kimseye bir faydan olmadan mı yaşamalısın. Ülkene hiç faydan olmayacak mı? Senin zihniyetindeki vatandaş neye yarar. Yaz bi IBAN yollayalım ödediğin vergiyi dicem hakaret diyeceksin. Ayıp

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Sorun şurada hep düdüklenen fakir zaten , sen zenginden ( kürk, pırlanta gibi ) eşyalardan vergiyi kaldır. Fakir bı kulaklık alsın 4 TL’ye ödesin 7 TL vergi.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Defol git, seni tutan mı var. Vatan sevgisini parayla mı ölçüyorsun. Bence iyi olmuş yurtdışının dandik mallarını ucuza alın sonra marka ve kalite diye hava atın

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Katarda sebze meyve ekip ithal etmek için milyonlarca dolara ada satın alınsın milletin 2tl ye aldığı şarj kablosuna göz dikilsin revamı bu hiç inandırıcı değil madem öyle bunlar Türkiyede kaliteli üretilsin ve hava vergisi de dahil 5 tl ye satılsın bizde alalım.Türkide üretilen mallara fiyatıda hükümet belirlesin serbest piyasa bitsin hepimiz rahat edelim.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Teknoloji Dostu kardeş her yerde sen varsın ya bir konu hakkında 10 tane farklı farklı yorum yazıyorsun ya hangi yorum senin? Bir de kendi yazdığın yoruma da kendin cevap veriyorsun ne içiyorsun sen?

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  gümrük başa çıkamadı o kadar ürünle ondan bu sınırlama getiriliyor. damat ferit bunu düşünemedi. tek gümrüğe yük yükleme dağıt gideceği bölgedeki gümrüklere yoğunluk azalsın.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Siz türkiyedekiler tam zavallısınız herşeye ağlıyorsunuz türkiye çağ atlamış siz halen daha ağlıyorsunuz

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Tabi senin zeka seviyene göre ülke çağ atladı. Orta çağda kalmış zihnin asfalt görünce kendinden geçti, tabi çağ atladık sandın. Git öp o asfaltları yala hepsini beton fetişistleri sizi. Ülke çağ atlamışmış. Beyinsiz.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Ne kullanıyorsun acaba

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Siteyim böyle çağı.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Bından sonra ek vergi gelir sonra ÖTV falan

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   d

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Eğer hükümet, vergileri azaltmış olsa, zaten kimse yurtdışından ürün almaz. O kadar yüksek vergi uygulanıyor ki, yurtdışındaki ürünler daha uygun fiyata alınabiliyor. Misal, cep telefonları… Hükümet vergi üstüne vergi koymak yerine, vergileri hafifletse, yurtdışından alışverişe gerek kalmaz.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Sen sevgini eksiltme geldikleri gibi gidecekler bir gün

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten alsakta gelmiyor son altı aydır kasıtlı gibi aldıklarımız nedense ulaşmadı

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Yoo Sizin orada bir ibnelik var. burada her şey geliyor. İST.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Angle cube aldım amazondan. Bir de self lockig door latch. Ayrıca freze uçları. Hiçbiri ülkede yok. Nasıl yapıcam ben hepsi işimle ilgili.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Bakin burasi cokomelli is in 3..2..1..

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Şahıs olarak bir ayda 5 ürün getirmek zaten yeterlidir. Fazlasını getiren ticaret yapıyordur veya yapmalıdır. Vergi verdiğin için ağlamak alışkanlık olmasın

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Vergi vermekle alakası yok ki versende vermesen de sınır 5

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Zaten 7 tl vergisini alıyorlar amaç başka.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    evt

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   ticaret eletronık eşyya gelır ıvır zıvır gelmez

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Yurt dışını iyi sananalar,teknoloji ürünşeri tamam uygun,arabalar tamama uygun Almanya avrupaymış gibi görünüyor almanyada maaşlar iyi evler uygun vergiler iyi ama diğer avrupa ülkeleti öyle değil işte burda yaşamayan bilemez,ulan 2 yıldır türkiyeye gelemiyorum,gelsem 1000 euro türkiyede katlanıyor bende savuruyorum sonra bu avrupalılar ne kadar zengin,biz iyi felan değiliz size show yapan avrupalıları Allaha havale ediyoruz,herkes bankalara borçlanmış kredi kredi sonra gelip Türkiyede show yapıyorlar sizde sanıyorsunuzki avrupada yaşam iyi,değil işte elimden gelse türkiyeye dönmek istiyorum ama çocuklar gelmek istemiyor elim kolum bağlı bırakmakta olmaz,ne yapıcağımı şaşırdım benim gibi sürüsüyle vaka var ister inanın ister inanmayın size kalmış birşey.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kardeş çocuğa anlatırsın durumu hadi gidiyoruz işte o kadar dersin dönersin etin kilosunu 6 7 birim para olan yerden 70 80 birim para olan ülkene. Ama noldu yemiyo di mi dönmek. Sen de biliyosun orda refah daha yüksek standartlar daha yüksek. Burdan boş boş konuşuyosun ancak.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Hayatını kurtarayım mı: Ülkene geri dön o zaman. Nasıl fikir ama. Geniussssss

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Yazık! gerçekten

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  kendisi soğanı patatesi bile yurt dışından alsın, bize geldi mi ? sınır konsun. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!!!!!!!!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   d

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  44 yaşındayım. Gördüğüm en kötü ekonomi dönemini yaşıyoruz. Sonumuz hiç iyi değil ama hakkettik toplum olarak.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   hoca sen 44 yaşının son 10 yılını hatırlıyon galiba. Paran olsa bile sokaktan bidonla su eve taşı. ( para da yok ) paran olsa bile hastahaneye muayene olama. sırada bekle öl. ilaçmı .. nah bulursun… IMF ye göt yala.. Senin ekonomi bilgin bumu??

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye’de yaşamak diye bişey yok sadece Türkiye’de ezilmek diye bişey var bunu yapanın aklını … o zaman adam gibi birşeyler yapında alalım yada yaptırın kimseye adam gibi destek çıkılmıyor bu güzelim ülkemizi yaşanmıyacak hale getirdiler

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde bir kararla

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu gün Aliexpresten 2 tl lik bir ürün geldi postacı 7 tl istedi hayırdır dedim. Gümrük vergisi beyefendi diyince kan beynime sıçradı. Bir kulağımız kalmıştı delik onuda tıkadılar. Yazık yahu böyle bir ülkemi olur afrika ülkelerini solladık. Her şeyimiz vergi oldu bunaldım nefesim daralıyor avazım çıktığınca “Bu nasıl bir Ülke laaaaaan” diye bağırasım geliyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   d

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Hükümeti severim fakat bu yurt dışı alışveriş politikaları gerçekten insanları kızdırmaktan öteye geçmiyor. Damat iyice saçmalıyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bi buna mı kızdın kardeş hükümet politikalarından. Ama olsun kızabilmişsin ya gözlerim yaşardı vay be. Vay amk.

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  1 dolarlık şeyi 100 liraya alırız artık emeği geçenleri allah kahretsin

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Bi doymadınız gitti, vergi aldınız yetmedi sınır koydunuz, komple kapatın bari gümrüğü. Sayenizde ülkedeki tekellerin eline kalıyoruz. 3 kuruşluk mala 100 lira para mı verilir.

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Ulan siz üretin alalım ozaman sizin istediğiniz gibi bir yere yasak koyma hakknız yok Allah belanızı versin

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Adam olda sen üret, işte senin gibi hazırcılar yüzünden böyleyiz. Ulan TR nin nerdeyse hepsi üniversiteli ama sonunda bir boka yaramıyorlar.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    ne boş beyinmişsin sen arkadaş

   2. Ziyaretçi dedi ki:

    çomar esnaf gelmiş buraya. Yurtdışından 1 e alıp millete 10 a satmak hoşunuza gidiyor tabi. Millet size mahkum olsun istiyorsunuz. Yazık ya hakkıyla hella para kazanan esnaflar batırsın sizin gibileri.

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Neden yurt dışından alışveriş yapıyorlar çünkü Türkiyenin güçlenmesini istemiyorlar çok güzel bir uygulama hatta alışveriş yapanlar tek tek tespit edilmeli

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bak lan dalgana

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    konuşmayı bilmion

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   bu mesajı yazan arkadaş cidden şizofren yada espri yapmak istemiş

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Lann yürü git …

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Sende ki bu zekadan herkese lazim !

  5. Ziyaretçi dedi ki:

   Geri-zeka senin gibi koyunlar daha üretim nedir ekonomi nedir haberi yok anca avrupa bizi kıskanıyor diye bağrınırsın. O zaman üretilsin biz de alalım. Her şirket kuran al-satçının sattığı kazık ithal mallardan alırsın sende.

  6. Ziyaretçi dedi ki:

   Eğer hükümet, vergileri azaltmış olsa, zaten kimse yurtdışından ürün almaz. O kadar yüksek vergi uygulanıyor ki, yurtdışındaki ürünler daha uygun fiyata alınabiliyor. Misal, cep telefonları… Hükümet vergi üstüne vergi koymak yerine, vergileri hafifletse, yurtdışından alışverişe gerek kalmaz.

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  Nasıl tutacaklar ki, isimden tutamazlar adresten tutmazlar. Kredi kartından tutamazlar. Yalan haber

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  Her yasak, bir iş alanı doğurur. Yakında sitelerin ikici el satış bölümlerinde yurtdışından aylık ürün getirme kotamı satıyorum konulu ilanlar boy göstermeye başlar.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ben satıyom 5lira :=)

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  Aliexpresçilerin gözü yaşlı

 48. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayırlı bir haber yok maalesef o yasak bu yasak.

 49. Ziyaretçi dedi ki:

  Zavıllı damat Ferit..

" Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurt dışından alışverişe aylık sınır getirildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!