Okunma

Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama


02 Ocak 2013 Çarşamba 08:44
Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama

Yurtiçi Kargo, 2013 yılı itibariyle e-defter uygulamasına geçerek, yıllık toplam 400.000 sayfadan oluşan resmi defterlerini elektronik ortamda oluşturmaya ve saklamaya başlayacak. E-defter uygulaması ile Yurtiçi Kargo, yıllık 2,5 tondan fazla kağıt tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan 18.12.2012 tarihinde alınan izin çerçevesinde Yurtiçi Kargo, gelişmiş bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemi olan Oracle kulanıcısı firmalar içerisinde e-defter uygulamasını kullanan ilk firma olma özelliğini taşıyor.

Tutulması zorunlu olan defterlerin elektronik ortamda oluşturulmasını, kaydedilmesini ve korunmasını sağlayarak ticari hayatı kolaylaştıracak olan e-defter uygulaması sayesinde Yurtiçi Kargo, hem elde ettiği kağıt tasarrufu ile doğaya katkıda bulunacak hem de defterlerin kağıt ortamında basılması ve saklanması gibi maliyetli ve ağır operasyonel işlemleri artık elektronik ortamda daha hızlı ve tasarruflu bir şekilde gerçekleştirebilecek.

:: Doğa dostu bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel olmuş daha kolay olur, maliyet azalır, ağaçlar kesilmemiş olur

  2. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun..

" Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurtiçi Kargo’dan Doğa Dostu Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "