Okunma

Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün!


17 Mayıs 2009 Pazar 17:59
Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün!

Türk yazılımcı Devrim Dinçer’in, 3ds max ortamında geliştirdiği bir program, günümüzde Hollywood‘da en çok kullanılan teknolojilerden biri olan motion capture(hareket yakalama) sistemini tahtından edebilir. Yaklaşık iki saat içerisinde konuşma ve mimik animasyonlarını normal bir kullanıcının dahi tamamlamasını mümkün kılan yazılım, herkesin kendi yüzünü dijital hale getirmesine imkan sunuyor.

Tek bir webcam ile dahi üç boyutlu model üzerine başarılı giydirme yapılabilen yazılımın nasıl çalışacağını merak ediyorsanız, bizzat Devrim Dinçer tarafından dijital kamera ile hazırlanan bu videoyu izleyin:

:: Bu teknoloji sizce başarılı olur mu?

Bilgi İçin : The Area
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tebrik ederim, çok güzel bir çalışma olmuş

  2. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun… tebrik ediyorum…

" Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüzünüzü Dijital Hale Getirmek Mümkün! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "