Zoom, geliştiriciler için yeni bir SDK yayınladı


24 Mart 2021 Çarşamba 13:49
ABONE OL
Zoom, geliştiriciler için yeni bir SDK yayınladı

Zoom, geliştiricilerin uygulamayı yazılımlarına entegre etmelerine yardımcı olmak için yeni bir SDK (yazılım geliştirme kiti) yayınladı. Şirkete göre, artık Zoom platformunun üzerinde geliştiriciler kendi “video tabanlı uygulamalarını ve web sitelerini” oluşturabilecek, Zoom’un video ve ses özelliklerini doğrudan uygulamalarına kolay bir şekilde dahil edebilecek.

Şirket, geliştiricilerin Zoom’un sohbet işlevlerini sosyal medya ve oyun platformlarından sanal perakende uygulamalarına kadar birçok farklı ortamda kullanmasını öngörüyor.

Geliştiriciler için daha fazla kaynak geliyor

Zoom ürün pazarlama müdürü Natalie Mullin bir blog gönderisinde konuyla alakalı, “Video SDK’mızı kullanarak geliştiriciler, Zoom Meetings kullanıcı arayüzüne bağlı kalmadan müşteri katılımını artırabilir ve gelir için yeni fırsatlar sağlayabilir” açıklamasında bulundu.

Yayınlanan SDK, Zoom’un araçlarını geliştiricilere ulaştırmaya yönelik daha kapsamlı bir girişimin parçası olarak belirtiliyor. Şirket ayrıca, geliştiricilerin mevcut geliştirici araçları hakkında bilgi edinebilecekleri ve bunlara erişebilecekleri merkezi bir portal da başlatacak.

Zoom CTO’su Brendan Ittelson, konuyla alakalı TechCrunch’a verdiği demeçte, “Geliştiricilerin, geliştirme çalışmaları için Zoom platformunda kullanabilecekleri tüm araçlar ve kaynaklar hakkında bilgi edinebilecekleri tek bir noktaya sahip olmak istiyoruz” dedi.

Ek olarak geliştiricilerin, kullanıcılarının yeni Zoom özellikleriyle nasıl etkileşim kurduğunu izleyebilecekleri yeni bir analiz panosu bulunduğunu belirtelim.

COVID-19, geçen yılın başlarında uzaktan çalışma ve uzaktan öğrenmede artışa yol açtığı için Zoom, operasyonlarını önemli ölçüde büyütmek zorunda kaldı. Şirket, yalnızca salgının ilk birkaç ayında “eşi görülmemiş sayıda ücretsiz katılımcıya” ulaştığını belirtiyor.

Platform Google Meet gibi rakiplere ayak uydurmak için genişletilmiş erişilebilirlik özellikleri, yüz efektleri ve güvenlik iyileştirmeleri dahil olmak üzere sürekli olarak yeni araçlar eklemeye devam ediyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Artık türkçe karakterler gelse keşke

" Zoom, geliştiriciler için yeni bir SDK yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom, geliştiriciler için yeni bir SDK yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom, geliştiriciler için yeni bir SDK yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor