Zoom toplantıları nasıl kaydedilir?


30 Mart 2021 Salı 18:00
ABONE OL
Zoom toplantıları nasıl kaydedilir?

Pandemi döneminde video konferans uygulamalarının kullanımı tavan yaptı. Bu uygulamalar sayesinde özellikle öğrenciler ve evden çalışanlar kolay bir şekilde canlı toplantılar gerçekleştirme imkanına sahip oluyor.

Zoom platformu da en popüler video konferans uygulamalarının başında geliyor. Özellikle evden çalışan kişilerin araştırdığıZoom toplantıları nasıl kaydedilir, Zoom’da kayıt nasıl yapılır?” gibi sorulara yazımızda detaylı bir şekilde cevap verdik.

İşte Zoom toplantıları nasıl kaydedilir sorusunun cevabı:

Zoom, oldukça popüler bir video konferans uygulamasıdır.

Zoom uygulamasında yapılan toplantıları kolay bir şekilde kaydetmek mümkün. Bu işlem için kullanılan 3. parti uygulamaların yanı sıra oldukça kullanışlı olan yerleşik Zoom kaydedici özelliği de mevcut. Zoom kaydedici sayesinde kolay bir şekilde girdiğiniz toplantıları kayıt edebilirsiniz. Ancak ilk başta Zoom uygulamasında kayıt yapmak için toplantıyı başlatan yöneticiden izin alınması gerekiyor.

Genellikle uygulamada kayıt özelliği aktif oluyor. Ancak toplantıyı başlatan yönetici dilerse kayıt özelliğini devre dışı bırakma imkanına da sahip. Böyle bir durumda yerleşik Zoom kaydedici ile kayıt yapma şansınız kalmıyor. Kayıt özelliği kapatılınca çoğu kullanıcı 3. parti uygulamalara başvuruyor ancak toplantıyı düzenleyen yöneticiden ve katılımcılardan izin alınmadan kayıt yapılması mahremiyet ihlali kategorisine girer.

Zoom toplantılarını kaydetme işlemi:

Adım 1: Zoom uygulamasında Ayarlar bölümünü açın.

Adım 2: Buradan toplantı kaydının bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini belirleyin. Dilerseniz 3. parti kayıt uygulamalarının optimizasyonunu da bu menüden yapma imkanınız var.

zoom toplantıları nasıl kaydedilir

Adım 3: Girmek istediğiniz bir toplantıya katılın. Burada toplantıyı başlatan yönetici kayıt izni vermiş ise alt tarafta bulunan ”Record” seçeneği aktif olacaktır. Burada ”Alt + R” kısayolunu veya butonu kullanarak kayıt işlemini başlatın. Kayıt başladıktan sonra ”Alt + P’‘ kısayolu ile kaydı duraklatıp, ”Alt + R” kısayolu ile kaydı bitirebilirsiniz. Ayrıca sağ alt köşede bulunan ”End Meeting” seçeneğine tıklayarak da kaydı otomatik bitirme imkanınız var. Kayıt işlemi bittikten sonra toplantı kaydı daha önce belirlediğiniz yere gönderilir.

Record seçeneğine tıklayarak toplantı kaydını almaya başlayın. Sağ alt köşede bulunan ”End Meeting” seçeneğine tıklayarak kaydı bitirin.

Bu adımları uygulayarak kolay bir şekilde Zoom’da toplantı kaydı almanız mümkün. Eğer toplantıyı düzenleyen yöneticiniz katılımcılar için kayıt özelliğini kapattıysa yöneticinizden kayıt izni talep edebilirsiniz.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Zoom toplantıları nasıl kaydedilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom toplantıları nasıl kaydedilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom toplantıları nasıl kaydedilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!