Zoom açıkladı: Ücretsiz üyeliklere ne olacak?


03 Haziran 2020 Çarşamba 13:40
Zoom açıkladı: Ücretsiz üyeliklere ne olacak?

Son günlerde güvenlik açıkları ile gündeme gelen Zoom, ücretsiz sürüm için üye olan kullanıcılar hakkında nihai kararını verdi. Uçtan uca şifreleme sistemi ile korunması beklenen iletişim yazılımı adına alınan karar ne?

Zoom ücretsiz sürüm için son noktayı koydu! İşte karar

30 Mayıs 2020 tarihinde yalnızca Zoom’a gelir sağlayan kullanıcıların korunacağını açıklayan Alex Stamos’un açıklamaları büyük bir tepki ile karşılandı. Video konferans uygulamasının CEO’su Eric Yuan, gelen tepkilere cevap verdi.

Uçtan uca şifreleme sisteminin kullanılacağını söyleyen Yuan, Zoom’un kötü niyetli kişilerin eline geçmesini istemediğini belirtti. Ayrıca yasal sorunlar ile de uğraşmak istemediğini ifade eden CEO, bu konu hakkında aldığı kararı şu sözler ile açıkladı:

“Ücretsiz üyeliği tercih eden kişilere uçtan uca şifreleme sistemini kullandırtmak istemiyoruz. Bazı insanların Zoom’u kötü amaçlarla kullanması durumunda FBI ve yerel kolluk kuvvetleri ile birlikte çalışmak istiyoruz.”

Zoom ücretsiz sürüm

Hatırlanacağı üzere WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme yöntemini kullanan bazı platformlar, kötü niyetli mesajların kaynağını tespit edemediği için birçok ülkede inceleme altına alınmıştı. Zoom yönetimi daha fazla tepki çekmek istemiyor.

Dünya çapında faaliyet göstermeye devam etmek için yerel yasalara uymak istediğini söyleyen Eric Yuan, kurallara uymayan kullanıcıların ihbar edilmesini istiyor. Zoom ekibinin güvenlik danışmanı Alex Stamos, Twitter hesabından bu konu hakkında kararlı olduğunu belirtti.

Zoom ücretsiz

Alex Stamos; Zoom’un toplantıları izlemediğini, toplantıları dinlemediğini ve gelecekte de böyle bir olayın yaşanmayacağını ifade etti. Güvenlik danışmanı, Zoom’un hedefini “daha güçlü bir güvence veren uçtan uca şifreleme çözümü sağlamak” olarak açıkladı.

Zoom’un güvenlik sorunları ile de ilgilendiğinin altını çizen Stamos, suçluların yakalanması için ne gerekiyorsa yapılacağını da beyan etti. Sonuç olarak ücretsiz sürümü tercih eden kullanıcılar, uçtan uca şifreleme sistemi tarafından korunmayacak.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Zum, Google meet, her türlü sohbet uygulamasını iptal edelim zira onlar ABDli şirket veri hırsızlığı yapıyor haval son diyalog uygulamasını kullanarak yine eski kullanıcılarımıza ulaşabilirsiniz ayrıca Twitter hesabında askıya alalım ülkemizin yerli milli uygulaması olanyazbee hesabı açalım halka aktif olunca harekete geçelim lütfen

" Zoom açıkladı: Ücretsiz üyeliklere ne olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom açıkladı: Ücretsiz üyeliklere ne olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom açıkladı: Ücretsiz üyeliklere ne olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!