Facebook CEO’su eşinin girişimini karşısına aldı!


07 Haziran 2020 Pazar 22:00
Facebook CEO’su eşinin girişimini karşısına aldı!

Hem corona virüs pandemisi sürecinden dolayı hem de geçtiğimiz günlerde George Floyd’un öldürülmesinden dolayı ABD’de protestolar devam ediyor. Bu süreçte Twitter CEO’su ve Trump da karşı karşıya gelmişti. Facebook CEO’su ise Trump yanlısı bir tavırla karşımıza çıkmıştı. Şu an ise Facebook CEO’su Zuckerberg eşi ve eşinin girişimindeki bilim insanlarıyla karşı karşıya!

Zuckerberg CZI bünyesindeki bilim insanlarıyla karşı karşıya!

The Washington Post, Chan Zuckerberg Girişimi’nden fon alan 140’tan fazla bilim insanının Cumartesi günü Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg’e sosyal medya platformunun kışkırtıcı dil kullanımına karşı politikalarını daha iyi uygulamasıyla ilgili bir mektup gönderdiğini bildirdi.

Chan Zuckerberg girişimi CZI, 2015 yılında Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan tarafından kurulan ve ceza adalet reformu da dahil olmak üzere sosyal sorunları çözmek için teknolojiyi kullanmaya odaklanan hayırsever bir kuruluş olarak karşımıza çıkmıştı.

CZI’da çalışan bilim insanları, Başkan Trump’ın Facebook’u yanlış bilgi ve kışkırtıcı ifadeleri yaymak için kullanmasına izin vermenin sadece Facebook politikalarının ihlali değil, aynı zamanda CZI çalışmalarının ihlali olduğunu da bildirdi.

Trump ve basın

Mektubu imzalayan bilim insanları arasında Stanford, Harvard ve Nobel ödüllü profesörler de bulunuyor. Zuckerberg Trump’ın yanında duruşunda ısrarcı olsa da farklı platform ve kişilerden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook çalışanları da konuyu protesto ederek sanal bir grev düzenlemişti. Grevin ardından Zuckerberg Cuma günü geç saatlerde Facebook‘un şiddeti teşvik eden konuşma politikalarını gözden geçireceğini söyledi.

Chan Zuckerberg Girişimi sözcüsü ise CZI’nın Facebook‘tan ayrı ofisleri ve ayrı bir görevi olduğunu yineledi. Sözcü, “Bu çalışmadaki personelimize, ortaklarımıza ve bağışçılarımıza minnettarız ve Facebook politikaları da dahil olmak üzere görüşlerini dile getirme haklarına saygı duyuyoruz” dedi. Zuckerberg’den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
TeknolojiDostu
TeknolojiDostu
7 ay önce

Artık mark Zuckerberg’ün hiç bir şansı kalmadı kullanıcıların mümkün mertebe Facebook hesaplarını kaldırması lazım

S.A.
S.A.
7 ay önce

Hiç bir sebep yokken topluluk ihlali bahanesi ile hesabımı kapattılar bir çok hesabı benzer şekilde kapatmışlar hakkım emeğim hepsi haram olsun

" Facebook CEO’su eşinin girişimini karşısına aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook CEO’su eşinin girişimini karşısına aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook CEO’su eşinin girişimini karşısına aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!