Zynga, daha fazla oyun stüdyosu alacak


11 Şubat 2021 Perşembe 16:13
ABONE OL
Zynga, daha fazla oyun stüdyosu alacak

San Francisco merkezli video oyun şirketi Zynga daha fazla satın almak için oyun stüdyosu arayışında olduğunu açıkladı. Şirketin 2020 yılı sonunda 875 milyon dolarlık dönüştürülebilir senet ihraç etmesine ilişkin konuşan CEO Frank Gibeau, daha fazla satın alma yapabilmek için bir “savaş sandığı” oluşturmak adına bağış topladıklarını aktardı.

CEO Gibeau “Bildiğiniz gibi, bir süredir bu işin içinde bir konsolidatörlük yapıyoruz ve Zynga’ya getirebileceğimiz harika şirketler, harika kültürler, harika takımlar arıyoruz” dedi.

Zynga, geliştiriciler için tercih edilen yer haline geldi

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Zynga, İstanbul merkezli iki oyun stüdyosunu satın aldı. Peak Games ve Rollic’i satın alan şirket, sırasıyla 1.8 milyar dolar ve 180 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Konuşmasında geçen yıl gerçekleşen satın alımlara da değinen CEO Gibeau, Bunu başarılı bir şekilde yaptığımıza dair artık dört veya beş örnek var. Başladığımızda, kimse aramalarımıza cevap vermiyordu. Şimdi aradığımızda, dışarıdaki birçok geliştirici için tercih edilen bir yeriz.” dedi.

Zynga, bir Türk oyun firmasını daha satın aldı

Ayrıca Gibeau tüm zamanların en yüksel geliri olan 616 milyon dolar ve 53 milyon dolarlık net zarar bildiren şirketin dördüncü çeyrek kazançlarından da bahsetti.

Ek olarak oyun şirketinin tepe yöneticisi, günlük aktif kullanıcı sayısını yıldan yıla yüzde 77 artışla 36 milyona, aylık aktif kullanıcı saysını ise yüzde 103 artışla 134 milyona ulaştığını belirtti.

Aynı zamanda şirket gelecek planları dahilinde 2021 için 2,6 milyar dolarlık gelir tahmin ediyor ve FAVÖK‘ü 450 milyon dolar olarak ayarlıyor.

Gibeau, şirketin tahminlerinin yanı sıra “2021’de satın alma yapmayı tercih ettiğimiz için harika bir konumdayız, ancak herhangi bir anlaşma yapmak zorunda değiliz.” ifadesinde bulundu.

Son olarak oyun şirketinin, 2021 yılında Puzzle Combat, Farmville 3 ve Star Wars gibi oyunları piyasaya sunacağını da belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Zynga, daha fazla oyun stüdyosu alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zynga, daha fazla oyun stüdyosu alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zynga, daha fazla oyun stüdyosu alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?