Okunma

ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point


28 Aralık 2015 Pazartesi 07:01
ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point

ZyXEL, 802.11ac destekli çift yönlü yayın yapabilen anten teknolojisine sahip ürünü WAC6103D-I modelini tanıttı. ZyXEL’in zengin profesyonel 11ac Access Point ürün ailesine katılan bu yeni model, pazarın en ince (32 mm) tasarıma sahip ve kablosuz performanstan feragat etmeden tavan veya duvara konumlandırılmasına göre yayın şeklini değiştirilebilen ilk AP’si olarak ön plana çıkıyor.

Kablosuz Ağ projelerinde başarılı bir alt yapı kurmak için Access Point (Erişim Noktası) konumlandırmasında AP’nin pozisyonu, önemli bir kriter. Bu önemli kriter, kablosuz kapsama alanını ve bağlantı performansını doğrudan etkiliyor. Günümüzde, pazarda bulunan birçok Access Point sadece tek yönlü yayın yapabilecek şekilde tasarlanıyor. Access Point’in farklı bir şekilde konumlandırılması durumunda sinyal gücü kayda değer şekilde azaltıyor.

Ekstra yapılandırmalar ve harici antenlerin kullanılması kablosuz yayın kalitesinde olumlu artışlar gösterebilir ancak bu işlemler de ilave maliyetler doğurabilir.

ZyXEL WAC6103D-I ise kablosuz ağ pazarının sınırını aşan ilk ürün. Dual-optimize anteni ile WAC6103D-I, anten ayarlarını ürünün yerleştirildiği şekle göre değiştirilebiliyor. Ürün, tavana ya da duvara monte şekilde çalışabilir ve kurulum yerine göre mümkün olan en iyi sinyali sağlıyor. Access Point’in yayın yapma davranışı, cihaz üzerinde bulunan anahtar üzerinden veya web arayüzünde kolayca konfigüre edilebiliyor.

15-12/28/zyxel_wac6103d_i_p.jpg

5 kat fazla performans

3×3 antenli, 802.11ac Wi-Fi AP olarak tasarlanan WAC6103D-I, 1.75 Gbps birleşik veri oranına ulaşabiliyor ve rakiplerine göre 5 kat daha iyi performans* sunabiliyor. Bu olağanüstü performansı, pazarın en ince tasarımı ile (32mm)bünyesinde birleştiren ürün,  sade ve şık görünümü ile herhangi bir ofise, otele, sınıfa veya kafeye kolayca konumlandırılabiliyor.

APFlexTM özelliği ile kurulum ve kullanımı da çok basit olan WAC6103D-I, ağdaki AP kontrolörlerini algılayabiliyor ve kontrolör ile birlikte çalışmasını sağlıyor. Bir başka deyişle, WAC6103D-I kablosuz ağınızda herhangi bir efor sarfetmeden çalışıyor ve kullanıcıları konfigürasyon ayarları yapmaktan kurtararak verimliliği artırıyor. WAC6103D-I ayrıca ağ yönetimini daha efektif hale getiren ZyXEL One Network ve ZON utilities yazılımları ile de çalışabiliyor.

:: ZyXEL’in modemlerini kullanıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben xiaomi nin ac özellikli routerını aldım.Gayet güzel telefona uygulamasını indirip kullanmaya başlı***** tip ürün ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    uygun olursa alırım.

" ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL’den 11ac Destekli Wi-Fi Access Point ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "