ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Bu teknolojiler hiç tutmadı!

Bu videomuzda teknoloji dünyasının tarihe kazınan başarısız teknolojilerini sizler için derledik. Teknoloji dünyasının hayal kırıklıkları bu videoda

06.07.2017 / 14:00
Bu teknolojiler hiç tutmadı!

Teknoloji dünyasına yön veren markaların, bugünlere uzanan süreçlerinde başarılı olduğu kadar başarısız veya hedefleri tutmayan girişimleri de oldu. Bu videomuzda başarısız teknolojileri sizlere aktarıyoruz.

Teknolojinin dünyasının başarısız girişimleri!

Teknoloji dünyası, günümüze gelene kadar çok sayıda girişime ve farklı çalışmalara ev sahipliği yaptı. Bu çalışmaların bazıları başarısızlıkla sonuçlanırken, aralarından bazıları markaları ciddi anlamda çok zor durumlara düşürdü. 

MiniDisc ve Betamax formatları Sony'i ve Sony kullanıcılarını üzen teknolojiler oldu. Betamax video kaset formatını kabul ettirmeye çalışan Sony, hem betamax'ın VHS karşısındaki teknik yetersizlikleri hem de Sony'nin bazı inatçı tavırları nedeniyle VHS ile girdiği mücadeleyi kaybetti.

oyun dünyasında ise Sega Dreamcast, PSPGO, No Man's Sky gibi kayda değer başarısızlıklara tanık olduk. Dreamcast oyun konsolunun Sega'yı iflasa götüren başarısızlığının sebeplerinden biri PlayStation 2 gibi bir rakip lle aynı dönemde pazarda olmasıydı.

PlayStation 2 ile pazarda bir rakibini ringten dışarı atan Sony, PSPGO el konsolu ile fanatiklerini üzdü. Bu konsol PSP'deki rahatlığı alıp çok uzaklara götürdü dersek yanlış olmaz.

Yazılım tarafında ise Microsoft'un Vista'sından bahsetmemek olmaz. XP gibi bir efsanenin ardından her anlamda eksiklerle dolu Vista sürümünü pazara sunmak marka açısından pek de iyi olmadı.

 

SDN - ShiftDelete.Net

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  06.07.2017 / 20:17:16 10 / 10

  windows me neden yok?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.07.2017 / 16:50:49

  Apple QuickTake nerede dünyanın en kötü fotoğraf makinesiydi...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.07.2017 / 16:50:26 10 / 10

  Aklınız sıra hoşlanmadığınız markaların tutmayan işlerini listelemişsiniz algı oluşturmak için... Apple Newton Pad nerede? Macintosh Portable? Oyun dünyasından bahsetmişsiniz o kadar Apple Pinpin nerede çöp bi oyun konsoluydu? Markası Apple diye bahsetmediniz tabi Apple Türkiye kızar diye...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.07.2017 / 15:23:46

  Sony Minidisc'e hayrandım. USB stick ve mp3 ikilisi çıkınca çabuk gitti.

  YANITLA