Canlı Yayın
5-cayi 132
5 Çayı programımızın bu haftaki bölümünde "Pahalı telefon şart mı?" sorusunu cevaplayacağız ve akıllı telefon segmentlerini değerlendireceğiz. Canlı yayın saat 17:00'da!
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması

iPad'i ile fotoğraf düzenlemekten, manipüle etmekten ve görsel çalışmalarını geliştirmekten hoşlanan kimseler için en iyi 4 ipad uygulamasını bir araya getirdik.

21.11.2013 / 10:00
iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması

Fotoğraf çekmekten hoşlanan, arşivinii her geçen gün daha da geliştiren biri misiniz? Yanıtınız 'evet' ise çok iyi fotoğraf düzenleme, manipüle etme ve geliştirme uygulamalarına ihtiyacınız var demektir. Bizlerde bu noktadan çıkışla fotoğraf severler için en iyi 4 iPad uygulamasını bir araya getirdik.

Adobe Photoshop Touch

Masaüstündeki Photoshop’ın birçok özelliğini iPad kullanıcılarına yaşatan Adobe Photoshop Touch, kuşkusuz konunun en iyilerinin başında geliyor. Minimalist ve pratik bir uygulama olarak özetleyebileceğimiz Photoshop Touch’ın en önemli avantajı Photoshop CS6’nın en kullanışlı özelliklerini bir araya getirmesi.

Katmanlar(layer’lar), elbette uygulamanın en gözde yanları arasında; bununla birlikte doygunluk, parlaklık / kontrast, renk dengesi ve gürültü (noise) azaltma gibi standart araçlar da kolaylıkla kullanılıyor. iPad ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi Cloud üzerinden de fotoğraflarınızı seçip düzenleyebiliyorsunuz.

Artıları mükemmele yakın arayüzü, kişileştirilebilmesi, sosyal ağlarla entegrasyonken uygulamanın eksileri de var. Tipografi seçenekleri daha iyi olabilirdi. Sonuç ise fotoğrafı nerede olursanız olun en iyi biçime getirebileceğiniz ender uygulamalardan biri Adobe Photoshop Touch.

20 TL değerindeki uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Photogenen 4

Photogene 4, fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki olarak özetlenebilir. Çeşitli RAW formatlarını destekleyen uygulama, böylelikle çok büyük dosyalar üzerinde çalışma imkânı da sunuyor.

Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle: fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme, kırmızı göz düzetme, filtre etkileri yaratma, istenmeyen lekeleri ortadan kaldırma, fotoğraflara metin kutuları, baloncuklar ekleyebilme, çerçeveler ekleme, geo tagging ekleme özelliği ile konum belirtme, fotoğrafları yeniden boyutlandırma ve hazırlanan çalışmaları sosyal medya üzerinden paylaşabilme.

4 TL fiyat etiketine sahip Photogene'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 19:13:31

  iPhoto

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 16:55:28

  iphoto varken bunlarda ne

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 15:24:01

  Snapseed i tek gecerim.androiddede ayni sekilde.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 15:08:44

  İpad pad pad pad paadd

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 10:27:41

  snapseed muhteşem bir footğraf uyglaması tavsiye ederım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  22.11.2013 / 10:26:15

  iPad :D

  YANITLA