ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

iTunes, Windows Store'a geliyor!

Apple, Microsoft'un geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 10 S'te çalışmayacak olan iTunes yazılımı yerine direkt Windows Store'dan indirilecek yeni iTunes'u tanıttı.

12.05.2017 / 06:00
iTunes, Windows Store'a geliyor!

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Microsoft etkinliğinde tanıtılan windows 10 S'in en büyük özelliği, yalnızca Windows Store üzerinde yer alan uygulamaları çalıştıracak olmasıydı. Bu da Google Chrome ya da Apple iTunes gibi yazılımların artık çalışmayacağı anlamına geliyordu.

Google Chrome'un akıbeti henüz bilinmiyor ama Apple'ın yaptığı açıklamaya göre iTunes kısa bir süre sonra Windows Store üzerindeki yerini alacak gibi görünüyor.

Apple Music ve iPhone SEnkronizasyonu

iTunes yazılımı 2003 yılından bu yana Microsoft'un işletim sistemi Windows serisi için hazırlanıyor ve iPod günlerinden bu yana tam destek görerek çalışmaya devam ediyordu. Windows 10 S'e geçmeyi planlayan kullanıcıların imdadına da yine ek bir yazılıma ihtiyaç duyulmaması adına Apple yetişti.

17-05/12/itunes-windows-store-windows10-sdn-shiftdelete.png

PC'ler üzerinde iPhone senkronizasyonu konusunda ilerleme kaydetmek isteyen Apple, bu amaç uğrunda çıktığı yolda iTunes'u tam Apple Music ve iPhone senkronizasyonu ile birlikte Windows Store'un raflarına taşıyacak.

Spotify'a rakip olarak yaşamını sürdüren Apple Music'in Windows kullanıcılarına sunuluyor olması da büyük bir hamle olarak adlandırılabilir.

:: Windows'ta iTunes kullanıyor muydunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  12.05.2017 / 16:17:27

  Olay sadece sekranosyon değil. Bildiğim en iyi müzik arşivi kütüphanesi.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2017 / 12:01:10

  işte adamları böle yola getirirler windows bunu yapmalı ki millet yola gelsin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  12.05.2017 / 08:17:31

  Geliştiriciler yola gelmeye başladı

  YANITLA