Okunma

Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti


09 Şubat 2016 Salı 21:00
Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti

Federal Havacılık Kurulu’nun dediğine göre Amerika’da kayıtlı drone kullanıcılarının sayısı kayıtlı uçaklardan daha fazla.

Federal Havacılık Kurulu’nun yöneticisi Michael Huerta’nın açıklamasına göre Kurul’un geçtiğimiz hafta yaptığı araştırmada 325.000 kayıtlı drone sahibi varken 320.000 kayıtlı uçak mevcut. Huerta’ya göre kullanılan drone sayısı 325.000den çok daha fazla çünkü drone sahipleri birden fazla drone satın alıyor.

16-02/09/drone-vs-plane.jpeg

Kurul, geçtiğimiz Noel’den hemen sonra yeni bir drone kayıt programı başlatmıştı. Kayıt programı sayesinde drone sahiplerinin yönetmeliklere aykırı davranış sergilemesi halinde takibini kolaylaştıracak ve insanlarda bir sorumluluk kültürü yaratmakta yardımcı olacak.

Michael Huerta’ya göre kayıtların hızla yapılması hükümet ve endüstrinin birlikte çalışabileceğinin bir kanıtı.

Geçtiğimiz günlerde art arda gelen drone haberleri ile insanların sorumsuzca drone kullanması ve sebep oldukları sorunları, yerel güvenlik güçlerinin droneları kontrol almak için kullandıkları yöntemleri gördük. Gördüğümüz kadarıyla kimse ortada sorumsuzca gezip insanların hayatını tehlikeye atan bir drone görmek istemiyor.

Kaynak: Foxnews

:: Drone sayısının hızla artması ne gibi sorunlar ortaya çıkarabilir?
yazarFatih Koç

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Fatih, bir yandan da teknoloji, oyun ve sinema sektörüyle ilgileniyor. İnternet ile tanıştığı günden beri MMO oynuyor ve oyun yapımcısı olma yolunda ilerliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  izlenme oranı dünyada artıyor desenize

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kadar kolay ucurulabilir bir aletin bu kadar cok satmasi normal. Tr de 500-600 lira bandinda satilsa burda da o kadar cok satardi. Gps sisteminden otopilota kadar hersey var zaten.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  başımıza dron yağacak desenize yakında. "Geronimo"

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bendede var ne olacak şimdi kayıtmı ettiricez 5000 lira verdik

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Normal degil mi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  böyle olacağı belliydi zaten…

" Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kayıtlı Drone Sayısı Uçak Sayısını Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "