ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Kickstarter Nedir?

Bu yazımızda Kickstarter ile ilgili bilgileri derledik. Yazımızın sonunda Kickstarter nedir sorusuna cevap bulacak, Kickstarter ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğreneceksiniz.

15.09.2016 / 17:00
Kickstarter Nedir?

Birçok ülkede onlarca kişinin hayatının değişmesine katkıda bulunan Kickstarter, dünyada en çok adı duyulan bağış sitelerinden birisi. 

Yükselen Kickstarter trendi, pek çok hayatı da değiştirmesiyle beraber doğru orantılı olarak insanlarda merak da uyandırdı. İşte bu yüzden Kickstarter nedir diyen takipçilerimiz için, oldukça faydalı bir Kickstarter nedir yazısı hazırladık.

Kickstarter nedir?

Çoğunlukla bağımsız yapımcıların başvurduğu Kickstarter, dans, moda, tasarım film ve video, oyun, müzik, fotoğrafçılık, Teknoloji gibi 15 farklı dallarda sanatçılara ve mucitlere destek oluyor.

Greenpoint Brooklyn’de yer alan Kickstarter, 115 kişiden oluşan bağımsız bir şirket. Şu ana kadar 111,937 projenin başarıya ulaşmasını sağlayan ekip, 12 milyon kişi tarafından 2.6 milyar doları aşkın bağış topladı.

Kickstarter tarafında süreç nasıl işliyor?

Eğer üzerinde çalıştığınız bir proje varsa ve ilk örneğini üretmeyi başarmışsanız Kickstarter sizin için biçilmiş kaftan. Tüm dünya projenize katkıda bulunabilir ve hızla istediğiniz sermayeyi elde edebilirsiniz. Ancak Kickstarter’a başvurabilmek için bazı kriterlere uymanız gerekiyor.

16-09/15/kickstarter-1473936360.jpg

Kriterler Neler?

Proje oluşturma şimdilik sadece ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Kanada, İsviçre, Almanya, Danimarka, İspanya, Fransa, İngiltere, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, İsveç ve Singapur aşağıdaki şartlara uymak koşuluyla faydalanılabilir.

- 18 yaş ve üzerinde olmak,

- Projeyi ister kendi adınıza yapıyor olun ister yasal bir kayıtlı kurum adına yapıyor olun, yukarıda sayılan ülkelerden birinde temelli ikamet ediyor olmak,

- Belirli bir adres, banka hesabı ve projeyi oluşturduğunuz ülkeye kayıtlı bir kimlik kartı (ehliyet ve pasaport olabilir) sahibi olmak,

- Büyük meblağları biriktirebileceğiniz bir kredi kartı ya da banka kartı sahibi olmak.

Ayrıca;

Ebeveynler ve öğretmenler projeyi kendileri yürütmek ve kendi ödeme bilgilerini kullanmak kaydıyla 18 yaşından küçüklerle iş birliği yapabilirler.

Avrupa Birliği vatandaşları, herhangi bir AB ülkesinin kimliklerini kullanabilirler.

Makalemizin devamı için sayfa değiştirin...

Teknoloji tutkunu olan Bekir Can, mobiliteye ayrıca bir ilgi duyuyor. Bir süredir teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazan Bekir Can, aynı zamanda müziğe oldukça ilgili.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.09.2016 / 20:38:54 10 / 10

  Belki dünyayı değiştircek bi proje yapıyon ama gümrüğe takılıyor :D:D:D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.09.2016 / 18:05:14

  Bana biri neden gümrüğün bu tür şeyleri geçirmeme ihtimalleri olduğunu açıklayabilir mi ?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.11.2015 / 18:36:55

  bagis yapana faydasi nedir

  YANITLA
  • SDN Okuru
   05.08.2016 / 11:05

   şöyle bir faydası var geliştiriciler, mucitler geliştirdikleri ürünü ve çeşitli materyalleri hediye olarak gönderebiliyorlar. Zorunlu değil ancak

  • SDN Okuru
   03.01.2017 / 13:05

   direkt sana faydası olsa zaten adı bağış olmazdı??

 • SDN Okuru
  17.06.2015 / 13:27:52

  Buda 3. dünya ülkesi olmanın verdiği dezavantaj yapılan her uygulama zamanla yarıştığı için bu ülkeden teknolojide başarı elde etmek sanıldığı kadar kolay değil

  YANITLA
 • ConfickerBelasi
  16.06.2015 / 19:06:17

  kraker değil mi? biz onu kraker diye sipariş ettik 6 aydır gelecek...

  YANITLA