ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Saatte 1000 Km Giden Tren

Çin'in ulaşım alanındaki atılımları büyük bir hızla devam ediyor. Çinli mühendislerin yeni hedefi saatte 1000 km hızla gidebilen bir tren yapmak.

11.08.2010 / 14:30
Saatte 1000 Km Giden Tren

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, ulaşım sorunlarını aşmak için demiryollarına büyük yatırımlar yapıyor. Fosil yakıtların miktarı azalıp fiyatları arttıkça elektrikle çalışan trenlerin önemi daha da artıyor. (Çin'in Metrobüsü Çok Farklı)

 

Dünyanın mevcut en hızlı treni Japonya'da bulunuyor

 

En Hızlı Tren

Çin Bilim Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi'nin ortak yürüttüğü yeni proje ile ülke içindeki demiryolu ile toplu taşıma anlayışı tamamen değişebilir. (Çinliler İyice Çıldırdı)

 Beijing Times adlı gazetede çıkan habere göre Çinli mühendisler saatte 1000 km hızla gidebilecek bir tren üzerinde çalışıyorlar.

editörün yorumu

Bir yanda rayın üzerinde süzülen ve 584 km/s hızla giden tren, bir yanda ise defalarca kaza yapan, raydan çıkan bizim "hızlandırılmış" trenimiz. İkisini yanyana düşününce aradaki uçurumun ne kadar büyük ve derin olduğunu görmek gerçekten üzücü.

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  12.08.2010 / 09:01:05

  Ãœzülmenize gerek yok,Şu an Türkiyede var olan ankara eskişehir arasındaki tren sistemi hızlandırılmış tren değil,hızlı tren sistemidir.Hızlandırılmış trenden vazgecılmesı çok zaman olmuştur.Saygılar...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2010 / 18:06:47

  editörün yorumrunrurjn hala hızlandırılmış tren diyolar yaaa

  YANITLA