Adobe CS5 Beta ile Karşımızda!


12 Nisan 2010 Pazartesi 19:30
Adobe CS5 Beta ile Karşımızda!

Tasarım işiyle uğraşan ya da bir şekilde dijital medyaya gönül vermiş kullanıcılar, sıkı durun! Sizler için harika bir haberimiz var! Adobe, yeni görsel multimedya yazılım paketi Creative Suite 5‘in tanıtımını şu sıralar internet üzerinden yapıyor!

Adobe CS5 adıyla satışa sunulacak olan yazılım paketi, Photoshop‘tan After Effects‘e, DreamWeaver‘dan InDesign‘a, onlarca yazılımı içerisinde barındıran CS5, bir hayli ses çıkaracağa benziyor.

Dijital medya takipçilerinin en çok ilgilendiği CS5 ürünü ise hiç şüphesiz ki Photoshop CS5 Extended. Bunun sebebi, Adobe’un aylardır Photoshop‘un yeni videolarını yayınlaması. Videolarda yer alan Content Aware Fill isimli yeni bir özellik, neredeyse tasarımla ilgili ilgisiz birçok kişiyi mest etti.

Önemli Yenilikler

Ayrıca Adobe Illustrator kullanıcıları da CS5’i iple çekiyor. Bunun sebebi ise, Illustrator‘da kullanıcıların birçok işi üstlenebilmeleri ve daha geniş işlevsellik yelpazesi olmasına karşın, çok kolay bir kullanıma sahip olması. Buna göre artık Illustrator kullanıcılar, perspektif konusunda daha az sıkıntı yaşayacak.

Flash yazılımı da artık iyiden iyiye, kullanım amacına göre farklı dallara ayrılmış durumda. Web  tasarım ile ilgili Flash yazılımını kullanmak istiyorsak, Flash Builder kullanmamız gerekecekken, Flash Catalyst adlı yazılım, işin tasarım kısmını oluşturacak.

Basılı medyada çalışan grafikerlerin en önemli tercihi olan Adobe InDesign, CS5 ile birlikte satır yönetimi konusunda tasarımcıya daha geniş imkanlar sunuyor.

Fiyatlandırma

Adobe, CS5’in satış fiyatlarını ise bir hayli yukarıda tutmuş. Design Premium isimli tasarım paketi, 1899 Dolar‘dan satışa sunulacak. Web Premium ise 1799 Dolar. Daha çok üretim ile ilgili yazılımları (Premiere Pro, After Effects vs.) bulunduran Production Premium‘un satış fiyatı ise 1699 Dolar.

Her Adobe kullanıcısının hayali olan, ve tüm yazılımları içerisinde barındıran Master Collection ise tam 2599 Dolardan satılacak!

Dünya ile eş zamanlı olarak Adobe CS5’in tanıtımını bloklar halinde http://cs5launch.adobe.com/ adresinden izleyebilirsiniz.

:: Sizce Adobe CS5 beklenildiği kadar başarılı olacak mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Adobe CS5 Beta ile Karşımızda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adobe CS5 Beta ile Karşımızda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adobe CS5 Beta ile Karşımızda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)