Okunma

Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok!


09 Ağustos 2014 Cumartesi 11:00
Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok!

Geçtiğimiz hafta içi gündeme gelen ve buradaki haberimizde sizlere aktardığımız gelişmeler, Çin hükümetinin aralarında Macbook Pro ve iPad‘in de bulunduğu 10’a yakın Apple ürüne yasak getirdiği yönündeydi. Cihazların kara listeye alındığı ve güvenlik nedeniyle ülkede kullanımının sınırlandırıldığı haberlerine Çin hükümetinden yalanlama geldi.

Liste karmaşası

Çin Merkezi Hükümeti Satın Alma Dairesi‘nin Reuters‘a yaptığı açıklamada, yanlış anlamalara sebep olan noktanın, ihale listelerinden biri olan enerji tasarrufu onaylı cihazlar listesinde Apple‘ın görülememesi olduğu belirtildi. Apple‘ın onaylı ürünler listesinde hiçbir zaman ilk sırada olmadığı ifade edildi.

14-08/09/apple-news.jpg

Apple’a yasak yok

Apple‘ın listede olmamasına rağmen devlet kurumları tarafından hala satın alınabileceğini de verilen bilgiler arasında. Apple ürünlerinin güvenlik nedeniyle yasaklandığı yönündeki haberlerde, ürünlerin Çin hükümeti websitesi üzerinden satışının kısa bir süre için durdurulması da etkili oldu. Bu durumun yasaklamadan değil fiyat düzenlemesinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

:: Yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce yasaklama doğru bir uygulama olur muydu?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çinin applea yasak çıkarması türkiyenin torku ya yasak çıkarması gibi bişey

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık olmuş asıl bunun yasaklanması gerekiyordu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi ürettikleri şeyi niye yasaklasınlar ki? 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  siz de haber yaparken sazan gibi atlamayın be abi. önce araştırın sonra yayınlayın ::D

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ahh SDN ahh!! 😀 nasıl da sevindirmiştiniz androidçileri. Şimdi hepsi hüsrana uğrayacaklar 😀

" Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin’de Apple Ürünlerine Yasak Yok! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "