Okunma

En Yeşiller Seçildi


07 Ocak 2011 Cuma 12:30
En Yeşiller Seçildi

Greenpeace, önde gelen 21 elektronik şirketini Haziran 2010’da 3. Yeşil Elektronik Anketi’ne davet etti. Ankete katılan 18 şirket, altı kategoride en çevre dostu ürünlerini paylaştı.

“Yeşil Elektronik” adlı ankette paylaşılan ürünler bir sıraya konularak, tüketici elektroniği şirketlerinin geçtiğimiz yıl ürünlerini daha çevre dostu hale getirme konusundaki taahhütlerinde ne derece ilerleme kaydettikleri değerlendirildi.

Asus VW-247H-HF bilgisayar monitörü 7,5 puanla (10 puan üzerinden) en yüksek puanı alan ürün oldu. Diğer ürün kategorilerinde ise liderliği sırasıyla aşağıdaki ürünler kazandı: Sharp LC-52SE1 televizyon (6,46), Sony Ericcson Aspen akıllı telefon (6,21), Samsung GT-S75550 cep telefonu (7,03), Asus UL30A dizüstü bilgisayar (5,59), Acer TM8172 mini dizüstü bilgisayar (5,08) ve HP Compaq 6005 Pro Ultra-slim masaüstü bilgisayar (6,06).

Greenpeace, 6 yıldır elektronik şirketlerinin zehirli kimyasal kullanımlarını azaltmaları ve sorumlu geri dönüşüm programlarını geliştirmeleri için kampanyalar yürütüyor.

Elektronik ürünler, malzemenin çıkarılmasından tüketici kullanımına ve atığa dönüşmesine kadarki tüm süreçlerde insan sağlığına ve çevreye zararlı etkilerde bulunabiliyor.

:: Greenpeace’in yaptığı anket hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Yeşiller Seçildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Yeşiller Seçildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Yeşiller Seçildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "