Okunma

Eski Telefonunu Ver, Ördeği Bağışla


02 Aralık 2010 Perşembe 07:39
Eski Telefonunu Ver, Ördeği Bağışla

Avustralya‘da yapılan eski telefonları toplama kampanyası oldukça ilgi çekici. Mobilemuster’la dönüşüme göndereceğiniz her iki telefon için sizin adınıza Mozambik‘te ihtiyacı olan bir aileye bir adet ördek bağışlanacak. Ne kadar eski telefon, o kadar ördek sloganıyla duyurulan kampanyaya ilgi büyük.

Avustralya’daki oxfam firması konuşmacısı Leigh Stewart, fakirlik içinde yaşayan bir aile için bir ördeğin bile çok büyük bir fark olduğunu söyledi. Ayrıca ailelerin yumurtalarını yemek için kullanabileceği yada satabileceğini böylece az da olsa aile bütçelerine katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Avustralya’da 16 milyon kullanılmayan ve yenisi alındıktan sonra bir kenara bırakılan telefon olduğu biliniyor. Firma yetkilisi “Özellikle yeni yılın yaklaşması ile bir çok insanın yeni telefon aldığı yada hediye edildiğini biliyoruz bu yüzden de geri dönüşüm sayısını artırmaya ve bağış oranı yükseltmeye çalışıyoruz” dedi.

Kampanya, geri dönüşümü artırması ve ihtiyacı olanlara bu sayede gelir kazandırması ile dikkat çekerken, dünya geneline bu tarz kampanyaların yayılması isteniyor.

Avustralya’da yapılan bu kampanya bizleri oldukça sevindirdi aslında. Evlerimizde boşu boşuna duran teknoloji artıkları sayesinde ihtiyacı olan insanların ihtiyaçlarının karşılanması oldukça iyi. Dün yazdığım “Eski Cep Telefonunuzu Ne Yaptınız?” adlı köşe yazımın ardından Avustralya’dan böyle bir haber gelmesi ilginç.

:: Kampanya hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.

 


 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eski Telefonunu Ver, Ördeği Bağışla konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Telefonunu Ver, Ördeği Bağışla ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Telefonunu Ver, Ördeği Bağışla ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "