Okunma

Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda


01 Eylül 2009 Salı 08:00
Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda

Microsoft firmasının geliştirdiği World Wide Telescope’a 27.5 MB’lık bir kurulum dosyası ile erişebiliyorsunuz. www.worldwidetelescope.org adresinden kurulumu dosyasını bilgisayarınıza yükledikten sonra dünya çapındaki bu teleskopu rahatlıkla kullanmaya başlayabiliriniz. Aşağıda vereceğimiz talimatlar ile kullanımınız daha da kolaylaşacak.


Resmi büyütmek için tıklayın

WWT ile Konum Ayarlama

Bu işlem için View Tab bölümünden kendi bulunduğunuz konumu seçmeniz gerekiyor.


Resmi büyütmek için tıklayın

Sabit Manzara

Bulunduğunuz konumdan görünen uzay görüntüleri için ileri ve geri zaman ayarı yapabiliyorsunuz. Bunu Observing Time paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Resmi büyütmek için tıklayın

Özel Hareketlendirme

Telescope tab’a bastıktan sonra Ascom ikonunu tıklayın. Ascom platformu yüklendiğinde teleskopu bağımsız olarak hareket ettirebilirsiniz.


Resmi büyütmek için tıklayın

Ayarlar

WWT teleskop panelinde View sekmesi içersinden seçmek istediğiniz sürücüyü işaretleyin ve özellikleri tıklayıp teleskopunuzu seçin.


Resmi büyütmek için tıklayın

Ayarlar 2

Buradaki ayarlamalar teleskop modeline bağlı olacaktır. Sıralama prosedürlerine ihtiyacınız olabilir veya el ile ayarlayabilirsiniz.


Resmi büyütmek için tıklayın

Odaklanma

Şimdi gördüğünüz parlak noktaları tıklayın veya sürükleyin. Sync ve Centre butonları sayesinde istediğiniz bölge veya cisme odaklanabilirsiniz.

:: Yazılım hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    50 mb

" Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evrenin Derinlikleri Bilgisayarınızda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "