Okunma

Gmail Yükselmeye Devam Ediyor


18 Ağustos 2009 Salı 07:25
Gmail Yükselmeye Devam Ediyor

Açıklınana verilere göre Google sadece Haziran ayında 37 milyon ziyaretçiye ulaştı. Daha önce üçüncü sırada AOL firması bulunuyordu. AOL ise Haziran ayında 36.4 milyon ziyaretçi ile 4. Sırada yer aldı. Sıralamada ikinci olan Hotmail Haziran ayında 47 milyon ziyaretçi ve birinci Yahoo 106 milyon ziyaretçi ile yanına yaklaşılamayacak bir performans sergiledi.

Bu araştırma yılbaşındaki araştırma ile kıyaslandığında Gmail’in ziyaretçi sayısı yüzde 25 artmış gözüküyor. AOL ise yüzde 22 düşüş gösterdi. Hotmail aynı periyotta ziyaretçi sayısını yüzde 8 arttırdı. Yahoo mail ise yüzde 16‘lık başarılı bir büyüme kaydetti.

Endüstrideki insanların söylediğine göre, eğer Gmail, Hotmail’in yerine geçmek istiyorsa Google Laboratuarlarında mail performansı ve depolama alanı hızını geliştirmeye devam etmeliler. Gmail’in ana etkisi depolama alanının genişliği. Fakat Yahoo’nun yenisürprizi ise kullanıcıların mailbox alanın limitsiz olacağı.

:: Gmail’de depolama kapasitesini limitsiz yapar mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gmail Yükselmeye Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    “Fakat Yahoo’nun yeni sürprizi ise kullanıcıların mailbox alanın limitsiz olacağı.”

    “Yeni” ve “sürpriz” dediğiniz olay zaten 1,5-2 yıldır var Yahoo’da. Yahoo ve Mynet sınırsız alan veriyorlar zaten.

" Gmail Yükselmeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail Yükselmeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail Yükselmeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "