Okunma

Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları!


30 Nisan 2019 Salı 21:00

Yeni yıl yeni skandallar

2018 yılını zorlu bir şekilde geçiren Facebook’ta da yeni skandalla karşımıza çıktı. TechCrunch tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Facebook gençlerin internet trafiğini şeffaf hale getirebilmek için aylık bir ücret ödedi. Bu ödemenin 2016 yılından beri tüm uygulama marketlerinde bulunan Facebook Research uygulaması üzerinden yapıldığı söylendi. Facebook cephesi ise bunun gizli bir proje olmadığını açıkladı.

Mart ayına geldiğimizde Facebook yine bir skandalla karşımıza çıktı. Şirketin yıllardır, kullanıcılarının şifrelerini korumasız olarak sakladığı açıklandı. Bazı Facebook çalışanlarının iddiasına göre, şifreleri korumasız saklanan kullanıcı sayısı 200 milyon ile 600 milyon arasında değişiyor.

Bu olaydan da kısa bir süre sonra Meksikalı medya şirketi Cultura Colectiva’nın 540 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerini korumasız olarak bir Amazon sunucusunda sakladığı ortaya çıktı. Bu verilerin bağlantıyı alan herkes tarafından indirilebileceği söylendi.

Son olarak, bazı kullanıcıların Facebook hesabı açmak istediklerinde e-posta şifrelerini vermek zorunda olduğu skandalı da Facebook’un başını ağrıttı. Bu sayede Facebook 1,5 milyon kullanıcısının e-posta şifresini yanlışlıkla kendi sunucularına kaydetmiş oldu.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Koca bir yıla damga vuran Facebook skandalları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "