Okunma

LED Ürünlerin Popülaritesi Artıyor


16 Ağustos 2009 Pazar 13:53
LED Ürünlerin Popülaritesi Artıyor

Uzak doğuda birçok LCD ve LED panel üreticisi firma var. Ve bu firmalar birçok monitör ve TV satıcısına ürün veriyor. Asustek firması da LCD monitör satan firmalar arasında yer alıyor. Firma LED panellerin popülaritesinin günden güne arttığını görünce bu pazarda yerni almak istedi ve uzak doğunun büyük LED ve LCD panel üretici firmalarından biri olan Chi Mei firmasıyla anlaştı. Bu iki firmanın ilk ürünü 2010 yılının ilk aylarında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

LED monitörler için ilk atak yapan firma ise Samsung. Hali hazırda çıkarmaya hazırlandığı 23 inç büyüklüğe sahip monitörü Eylül ayı içersin satışa çıkacak. Panel üreticileri LED panellerin fiyatlarının 3 yıl içersinde LCD’ler seviyesine ineceğini düşünüyor. Bu yılın sonuna doğru ise ürünlerin fiyatları yüzde 10 dolayında azalacak. Ekran araştırma istatistiklerine göre, LED panele sahip ürünlerin 2010 yılında dünya genelinde 30 milyon adetin üzerinde satılacağı tahmin ediliyor.

::
LED panelli ürünler hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LED Ürünlerin Popülaritesi Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LED Ürünlerin Popülaritesi Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LED Ürünlerin Popülaritesi Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "