Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi


08 Mart 2021 Pazartesi 08:47
ABONE OL
Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi

Yüksek performanslı kamera üretimi gerçekleştiren LG Innotek, Microsoft‘un bulut bilişim hizmeti Azure için 3D algılama bileşeni geliştirecek ve tedarik edecek. LG Innotek, Azure platformları için ToF modülleri geliştireceğini açıkladı. Ek olarak ToF modülünün, ışığın bir özneden geri döndüğü zamanı ölçerek mesafeyi hesaplayan, bir nesnenin 3D efektini, uzamsal bilgilerini ve hareketini tanıyan bir 3D algılama bileşeni olduğunu belirtelim.

Microsoft, ortaklıklarını genişletmeye devam ediyor

Temel olarak ToF, 3D derinliği algılayabilen yüz tanıma için ultra kompakt bir kamera modülüdü olarak öne çıkıyor. Yapılan anlaşma neticesinde seri üretimi 2021‘in ikinci yarısında başlayacak. LG Innotek‘in Apple ile zaten bir bağlantısı var ve AR projeleri için ToF modülleri tedarik ediyor. Ayrıca ToF sensörleri, çekilen fotoğrafları 3D görüntülere dönüştürebiliyor. ToF modülü, biyometrik doğrulama, hareket algılama, yapay gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi gelişmiş işlevler için destek de sunuyor.

3B kameralar ise bilgisayarla görme analizi için işe yarıyor. Ancak tasarım ve üretimlerinde özel aydınlatma teknolojisi, güçlü sensör seviyesi anlayışı ve optik tasarım yeteneği gerekiyor.

LG Innotek ToF Modülü

Microsoft, Azure bağlantılı ToF modülünün ve ilgili hizmetlerinin geliştirilmesi için Azure ekosistemini destekleyecek. Şirket Azure platformunu ve 3D kameraları birleştirerek hizmetlerini artırabilecek ortaklıklar kurmaya devam ediyor.

Microsoft pikselden çipe, modüllerden kameralara, algoritmalardan yazılıma uzanan 3B algılama alanında yirmi yılı aşkın süredir çalışıyor. Bu zamana kadar Microsoft‘un 3D algılama bilgisi, Microsoft Hololens ve Azure Kinect Devkit‘i oluşturmak için kullanıldı.

Gerçekleştirilen anlaşma ile alakalı açıklamada bulunan Microsoft Silicon & Sensor grubu iş geliştirme başkanı Daniel Bar, “Ekosistemimizde LG Innotek’i ağırlamaktan ve 3D kameralar için pazara sunma süresini hızlandırmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, bilgisayarla görme geliştiricilerinin 3B görüntü uygulamaları oluşturmaları için kolay erişim sağlamaya yönelik önemli bir adımdır” dedi.

Azure destekli 3B kameralar, hareketleri ölçmek ve egzersiz yaparken insanların hareketlerini kontrol etmek için kullanılabilir. Perakende alanında, stokları yönetmek veya hırsızlığı önlemek için yardımcı olabilirler. Fabrikalarda bu bulut bağlantılı kameralar, kazaları önlemek için üretim hatlarını izleyebilir ve analiz edebilir.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Azure ve LG Innotek güçlerini birleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!