Okunma

Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO)


07 Mayıs 2016 Cumartesi 15:46
Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO)

Türkiye’nin her yerinde kurulan ve gördüğü rağbet üzerine büyümeye devam eden teknokentler, ihtiyacı karşılayabiliyor mu? Bu oluşumlarda yer alan girişimler, hedeflerine ulaşabiliyor mu?

Özel sektör, kuluçka merkezlerinde yürütülen Ar-Ge faaliyetlerinden memnun mu? Bu merkezlerin yönelmesi gereken en önemli sektörler hangisi?

Özel röportaj!

Tüm bu sorularımızı, Sakarya Teknokent’in yeni kuluçka binasının açılışına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’a ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusula sorduk ve çok samimi yanıtlar aldık.

Buyurun sohbete;

:: Kuluçka merkezleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO)”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sizde duanın teknolojik aletler üzerindeki etkisini araştırın kardeşim. ne o öyle incik boncuk saçma sapan projeler. vermez tabi devlet destek. Mesela fatiha okunmuş iphone ile beddua okunmuş iphone nin şarjları nekadar farkla bitiyor. al sana proje. teknolojinin hikmetine şey olunmaz. fazla kafayı yorarsan :-/

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hiç inandırıcı değil bizim üniversitede çoğu mühendislik labaratuarı bomboş , hocalara diyoruz eksik aletleri neden almıyorsuz diye , tabi 500 kere rektörlüğe gitmişler ama 800-900 bin TL rakamlarını duyunca hükümetin izin vermeyeceğini söylüyorlar , ankarada bile bazı siyasilerle iletişime geçildiğinde bile sadece 1 kere alınması gereken cihazları bile almıyor hükümet ve rektörlük(rektörümüz sayın Cumhurbaşkanının eski doktoru olurlar,araları iyi yani) . Rektörlük aslında hükümetin kontrolünde olduğu için bizim labaraturlardaki ve sınıflardaki eksiklerin sorumlusun devlettir. Tubitak rahat rahat 150 bin tl yardım yapabiliyorsa bizim labaraturlara alınması gereken temel malzemelerin 800-900 bin tl tutması onlara ağır gelmez. Benim ve arkadaşlarımın üniversitedeki eğitimimize sabotaj yaptığını düşünmeye başladım , bu gibi sorunlar varken tübitağın verdiği 150 bin tl bizim vergilerimizle ödendiği için haram zıkkım olsun , benim vergim bana eğitim hizmeti olarak dönmüyorsa …. gerisi yazmıyayım , kocaeli üniversitesi/elektrik mühendisliği/yüksek gerilim labaraturı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  110.000 web sitesini nasıl yasakladılar? Önce onu bir anlatsın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu bakan yardımcısı başbakanı kim, onu biliyor mu?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar tubitak yardımına başvurdu kazandı 1 senedir uğraşıyorlar kazandıkları parayı almak için.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi projeme devletten destekte istemiştim, onlarda mühendislik diplomam olmadığı için destek olmalarının mümkün olmadığını söylediler. 🙁 Devleti bu anlayışı değişmediği sürece bu destekler yarım iş olacaktır. Desteğin PROJE ye verilmesi gerekir, diplomaya değil. Mehmet Can

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İnanmayın arkadaşlar. Köfteci açacaksanız devletten acayip destekler alabilirsiniz. Ama teknoloji işi, web işi yapıcam derseniz unutun. Adam uğrayıp sende köfte yiyemeyecekse senin girişimde bulunmana pek sıcak bakmıyor.

" Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Paramız Bol, Fikrinizi Alın Gelin! (VİDEO) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "