Okunma

Photoshop Nasıl Kurtarılır?


08 Ağustos 2008 Cuma 21:00
Photoshop Nasıl Kurtarılır?
Adobe Photoshop resim işleme konusunda endüstri standardı olan bir yazılım. Diğer taraftan bazı zamanlarda ortaya çıkarttığı sorunlarla uğraşmak da aynı standartlarla zor olabiliyor. Photoshop CS sürümlerdeki bir ürün kaydı hatası, kullanıcıların Photoshop’u kaldırıp tekrar kurmaları veya beta yazılımdan tam sürüm yazılıma geçiş yapmaları esnasında ürünü kullanılmaz hâle getirebiliyor.

Burada oluşan hata, Photoshop ürününü her çalıştırdığınızda Your licence has expired! uyarısıyla karşılaşmanız şeklinde size yansıyor.

Yeniden Kurmak Çözüm mü?

Bu uyarıyı bir kere aldığınızda artık yazılımı silip tekrar kurmanız bir çözüm getirmeyecektir. Çünkü artık sistemde etkin olan yazılım anahtarı bir şekilde Windows kayıt defterine yazılmış olacak. El ile temizlemeniz oldukça zor olacağından farklı yöntemlere yönelmeniz gerekecek. Ama Windows Kayıt Defteri o kadar kolay müdahale edebileceğiniz bir yer değil ve aradığınızı bulamamanız olası. Merak etmeyin, bunun için başka çözümler de var. Hatta bir tanesi Adobe tarafından sunuluyor.


Önce Temizlik Yapmak Lazım!

Bu sorundan kurtulmak için Adobe tarafından sunulan CS3 Clean isimli yazılımı kullanabilirsiniz. Bu yazılım isterseniz tüm güncel Adobe yazılımlarını isterseniz de adobe Reader hariç diğerlerini sisteminizden temizleyebiliyor. Bunun anlamı sistemdeki tüm Adobe yazılımlarının silineceği.

:: Buraya tıklayarak CS3Clean yazılımını indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz paket içinde bulunan dosyaları br klasöre açtıktan sonra CS3Clean.exe dosyasını çalıştırarak işe başlayabiliriz. Adım adım inceleyelim.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Dili seçiyoruz. İngilizce için e’ye basabiliriz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
y ile Sözleşmeyi kabul ediyoruz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Yedek almak istiyorsanız y’ye basın, istemiyorsanız n ile bu kısmı geçebilirsiniz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Burada 1 seçeneği Adobe Reader’ı bırakabilirsiniz, 2 ile tüm Adobe yazılımını silebilirsiniz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Bu noktada, eğer varsayılan konum haricinde başka yerlere kurulum yaptıysanız y, yapmadıysanız n seçeneğini seçmeniz gerekiyor.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Bu adımda eğer y tuşuna basarsanız sadece gözden geçirme işlemi yapılır ama değişiklikler uygulanmaz. n tuşu ile işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Eğer Windows Kayıt Defteri’nin yedeğini almak istiyorsanız bu adımda y seçeneğini istemiyorsanız n seçeneğini seçerek devem edebilirsiniz.Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Bütün adımları geçtikten sonra burada GO yazıp onaylarsanız temizlik işlemi başlayacaktır. Elveda Adobe!Büyük görüntü için resmin üzerine tıklayın!
_____________________________________________
Sorunlarınız artık çözülmüş olmalı. Şimdi yeniden başlatıp en son sürümü kurabilirsiniz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http.//shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Photoshop Nasıl Kurtarılır?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    dil böülümünü seçtikten sonra sözleşme ekranı elmiyor başka görüntü geliyor enter yapınca progaram kapanıyor?????????

" Photoshop Nasıl Kurtarılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Photoshop Nasıl Kurtarılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Photoshop Nasıl Kurtarılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "