Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı!


21 Nisan 2020 Salı 15:55
Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı!

Sağlık Bakanlığı resmi Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Sağlık Bakanlığı sosyal medya uyarısı ile sahte sosyal medya hesaplarının olduğunu ve bunlara itibar edilmemesi gerektiği söyledi. Özellikle corona virüsü sonrası güvenilir sosyal medya hesaplarının kullanıcılar tarafından takip edilmesi söyleniyor. Resmi olmayan kaynakların paylaşımlarına güvenilmemesi gerektiği aktarılıyor.

Sağlık Bakanlığı sosyal medya uyarısı yaptı

Sağlık Bakanlığı Corona virüsü Bilim Kurulu üyeleri adı altında son birkaç gün içinde sahte sosyal medya hesaplarının sayısında önemli bir artış olduğu aktarıyor. Halkı korkuya ve endişeye sürekleyici paylaşımları gerçek Bilim Kurulu üyesiymiş gibi paylaşan kişiler için cezai yaptırımlar uygulanabilir.

Hatta konuya dair, sahte hesap açan ve buradan yapılan sahte bilgileri dolaşıma sokan kişilerin tespit edilmesi halinde 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya olduğu aktarılıyor. Sağlık Bakanlığının resmi açıklaması ise şu şekilde:

”T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve Kurul Üyeleri adına sahte sosyal medya hesapları açıldığı tespit edilmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüsü Bilim Kuruluna ait sosyal medya hesabı BULUNMAMAMAKTADIR. Resmi Kaynağı olmayan sahte profillere ve paylaşımlarına lütfen itibar etmeyiniz.”

Bu açıklamayla birlikte paylaşımın altına, ”bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun” şeklinde bir notta düşüldü. Sosyal medya kullanıcısı T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyelerinin ise resmi hesap bilgileri söz konusu paylaşımla aktarıldı işte konu hakkında Twitter üzerinden yapılan paylaşım:
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  insanlar neye inanmak isterse ona inanır. Doğru veya yanlış olması çok önemli değil. Aç rüyasında yemek görür, sarhoş ise şarap…Mesele beyni olan ve bu beyni kullanabilen insanlar olduğu bir sosyal medya yaratmak.

" Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?