Okunma

Samsung’un LED TV Planı


07 Eylül 2009 Pazartesi 06:24
Samsung’un LED TV Planı

Samsung, LED HDTV piyasasının 2010 yılında büyük bir atağa geçeceğini belirtti. Global ekonominin artması vesilesiyle, tüketici elektroniğinin de bu artıştan faydalanacağını iddia eden firma, LED HDTV’lerin en zorlu segmentlerden biri olduğunu da belirtti. Samsung’a göre LED HDTV piyasası 2010 senesi içerisinde 5 kat büyüyecek. 3D HDTV’lerin de yaygınlaşmaya başlamasıyla Samsung’un bu öngörüsü tutacak mı merak ediliyor.

2009 senesi baz alındığında LCD TV ve dizüstü bilgisayar pazarının bu oranda bir artışa sahne olması zor gözüküyor. Analiz uzmanlarına göre LCD Panel üreticileri, ürünlerini üretim maliyetinden daha az fiyata satıyor. Durum böyleyken LED HDTV piyasasının 5 kat artması zor gözüküyor. 2009 yılının son çeyreğini de dahil edersek, 2 milyon civarında LED LCD TV satışı yapan firmanın, bu iddialı söyleminde ne derece haklı hep birlikte göreceğiz.

:: Sizce Samsung 2010 senesi içerisinde 10 milyon LED TV satabilir mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung’un LED TV Planı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung’un LED TV Planı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung’un LED TV Planı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "