Okunma

Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3


16 Ocak 2013 Çarşamba 13:00
Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3

Geldik serimizin üçüncü bölümüne. Madde madde Sosyal Medya’da özgün içerik örneklerinden bahsediyorduk, devam edelim;

Başkalarının Web sitelerini Paylaşın. 200 milyonu aşkın web sitesinden elbet birileri dikkatinizi çekmiştir. Sizin dikkatinizi çekmişse takipçilerinizin de dikkatini çekecektir.

Web sitenizdeki yeniliklerden haberdar edin. Müşterileriniz sizi takip ediyorsa onlar için bir önem arz ediyorsunuzdur. Onlara daha iyi hizmet sunmak için geliştirdiğiniz yeniliklerden onları da haberdar edin.

Bültenler yayınlayın. Müşterilerinize periyodik olarak yeni ürünlerinizi, kilometre taşlarınızı, basındaki haberlerinizi vb. hem e-mail yoluyla hem de blogunuz üzerinden duyurun. Hazırladığınız bültenler Sosyal Medya’da da dikkat çekeceklerdir.

Takipçi isteyin. Bu oldukça doğal bir şey. Sosyal Medya’da herkes daha çok takip edilmek ister. Bunu dile getirmenizden doğal bir şey olamaz. Ancak işin ucuna çeşitli ödüller koyarsanız isteğinizin dikkat çekiciliği de artacaktır.

“Her yeni takipçi için bir fidan dikiyoruz.” gibi hem sosyal sorumluluğa hem de firmanıza dikkat çekecek türden hediyeler insanlar tarafından sevilecektir. Tabii ki kendi ürünlerinizi de hediye edebilirsiniz ancak “Sıradaki 150. takipçiye ödülümüz var” derseniz o sayı bir türlü 150’ye yaklaşmaz, herkes eli tetikte 149u bekler. Daha farklı şeyler düşünün.

Basın açıklamaları yapın. Artık bir gazeteciyle görüşüp basına bir konu hakkındaki görüşlerinizi bildirmek zorunda değilsiniz. Sosyal Medya üzerinden açıklayıp ilgili gazeteciye basın açıklamamızı burada yaptık diye bir mail gönderirseniz çıkacağınız gazetelerde hem açıklamanız hem de Sosyal Medya hesaplarınız yer alır.

Tebrik edin. Arkadaşlarınızdan birinin çocuğu mu oldu ya da çalışanınız mı evlendi? Sosyal Medya aracılığıyla da tebriklerinizi iletin. Binlerce çalışanı olan bir firmanın kurumsal hesabından bir çalışanının doğum gününü kutlaması hem çalışan için hem de orada çalışmak isteyenlerin şevkini arttıracaktır.

Kart atın. Eskiden önemli günlerde atılan kartlar artık yerini elektronik kartlara bıraktı. Sizin için önemli olan kişilere önemli günlerde özgün bir tasarımla yaptığınız kartları Sosyal Medya aracılığıyla gönderin. Bir müşteriye ya da dosta önemsendiğini hatırlatmak için güzel bir yol olmaz mı?

Teşekkür edin. Bir çok kurum sanki onlardan hizmet almak zorundaymışız gibi davranmakta. Müşterilerinize her fırsatta teşekkür edin. Burada tek dikkat etmeniz gereken şey insanlara teşekkürünüzün kendisine özel olduğunu hissettirmeniz. Kopyala-yapıştırdan kaçının.

Dua isteyin. Sizin ya da bir çalışanınızın başına kötü bir şey geldiğinde takipçilerinizden dua isteyin. Müşterilerinizle ve dostlarınızla ikili etkileşiminizi hiç beklemediğiniz bir biçimde arttıracaktır. Fakat samimi olmaya özen gösterin yoksa geri tepebilir.

Raporlarınızı paylaşın. Firmanız için çok ta özel olmayan raporlarınızı takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bırakın sizi daha yakından tanısınlar.

Gelecek bölümde görüşmek üzere…

Bu yazı Haydar Özkömürcü tarafından yazılmıştır.

:: Takipçi artırma hakkında sunduğumuz ipuçları yararlı oldu mu?

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    evet… adam Allah a inanmiyor ama dua edin diyor kimileri… tuhaf…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Şu dua isteyin olayı çok mantıklı 🙂 Türk milleti olarak dini konularda duygu sömürmeye ve sömürtmeye elverişli olduğumuzdan kesin tutar diyorum…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    güzel

" Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "