TCL’den çığır açan patent! İkisi bir arada telefon


28 Mart 2021 Pazar 14:20
ABONE OL
TCL’den çığır açan patent! İkisi bir arada telefon

TCL,  uzun süredir uzayabilen ve katlanabilir telefon modelleri geliştirme peşinde. Kendi ekran panellerini üreten Çinli firmanın tüm beklentilerin aksine bu iki cihazı birleştirme ihtimali ortaya çıktı. Son ortaya çıkan patente bakılırsa, TCL geleceğin akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinme peşinde.

TCL’den katlanabilir ve uzayabilen telefon için ilginç patent

TCL’nin son olarak uzayabilen ekrana sahip bir akıllı telefon geliştiriyor. Bu telefon ile ilgili ilk prototipler kısa bir süre önce ortaya çıktı. Şimdi ise ortaya çıkan patente göre TCL, hem katlanabilen hem de uzayabilen bir telefon ekranı teknolojisinin peşinde.

Ortaya çıkan patente dair bazı taslak çizimleri ortaya çıktı. Bu taslak çizimlerinde uzayabilen ekrana sahip telefon, ayrıca z şeklinde katlanabiliyor. Bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ise merak konusu.

katlanabilen telefon, uzayabilen ekran, katlanabilen ekran, uzayabilen telefon, TCL katlanabilen telefon, TCL uzayabilen telefon

TCL, katlanabilen ve uzayabilen ekran patentinde ortaya çıkan taslak çizim

Uzayabilen ekran teknolojisi, akıllı telefon dünyasında imitasyonlarıyla damgasını vuran Oppo’dan gelmişti. Oppo X 2021 adlı bu modelle, akıllı telefon dünyasında da yeni bir başlangıç yaptı.

Ancak hem katlanabilen hem de uzayabilen telefonlar halen tüketicilerin ulaşabileceğinden çok daha pahalı. TCL ise akıllı televizyon dünyasında yakaladığı başarıyı henüz telefon piyasasına yansıtamadı.

Panel teknolojisinde Çin’in en önemli firmalarından olan TCL’nin, katlanabilen ve uzayabilen ekranları daha uygun fiyatlara getirme ihtimali  de var. Ancak burada Samsung örneğini de unutmamak gerekiyor.

katlanabilen telefon, uzayabilen ekran, katlanabilen ekran, uzayabilen telefon, TCL katlanabilen telefon, TCL uzayabilen telefon

TCL uzayabilen ekranlı telefonun ilk prototipi

Samsung, dünyanın en büyük iki panel üreticinden biri. Firma buna rağmen, katlanabilir telefon modellerinde bu masrafları bir türlü kısamadı.

Akıllı telefon piyasası son yıllarda yeni inovasyonlar üretmenin peşinde. Tüketiciler son yıllarda amiral gemisi modellerden uzaklaşmaya başladı. Pandemiden sonra özellikle uzak doğu piyasasında orta ve orta üst seviye modeller yükselişe geçti.

Bu trendin uzun süredir farkında olan firmalar ise amiral gemisi modeller için önemli yenilikler yapmaya başladı. Katlanabilir ve uzayabilir ekranlar da amiral gemisi telefon modellerinin geleceği olarak görülüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz, TCL bu patentle birlikte akıllı telefon dünyasında önemli bir gelişimin ilk adımını atmış olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Bırakın şu katlama bükme işlerini adam gibi pil üretin telefon ebatlarını küçültün

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Boş işler ,bir ay şarjı giden telefon yapsınlar da görelim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Katlanabilen değil de uzayabilen modeller çok cezbedici. Üstelik opponun prototipi çok iyiydi…

" TCL’den çığır açan patent! İkisi bir arada telefon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TCL’den çığır açan patent! İkisi bir arada telefon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TCL’den çığır açan patent! İkisi bir arada telefon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!