TikTok zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı


10 Mart 2021 Çarşamba 16:55
ABONE OL
TikTok zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı

TikTok, platformda zorbalığı ve tacizi azaltmayı amaçlayan yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sosyal medya uygulaması artık yeni yorum kontrolleri ve kötü yorumları caydırmak için uygulama içi uyarılar sunacak.

TikTok zorbalığı proaktif olarak durdurmayı amaçlıyor

Uygulama, kullanıcılara videoların altında görünmeden önce tüm yeni yorumları onaylama seçeneği vermek için yorum filtreleme araçlarını genişletiyor. Değişiklikle birlikte, hesap sahibi onaylayana kadar yeni yorumlar gizlenecek. Şirket, kullanıcıların yorumları anahtar kelimelere göre filtrelemesine zaten izin verdiğini, ancak yeni ayarın ek bir kontrol katmanı sağladığını belirtiyor.

TikTok ayrıca, zorbalığı gerçekleşmeden önce proaktif olarak durdurmayı amaçlayan bir özellik daha ekliyor. Uygulama, belirli bir yorumun kurallarını ihlal edebileceğini algıladığında, kullanıcılardan yayınlamadan önce “yeniden düşünmelerini” isteyecek. Bu özellik, Instagram tarafından sunulan özelliğe benzer şekilde potansiyel olarak kurallara aykırı bir açıklama tespit ettiğinde kullanıcıları uyaracak.

Instagram gibi, TikTok da kullanıcıların söz konusu yorumu yayınlamasını engellemeyecek, ancak onlara kelimelerini değiştirme fırsatı verecek. TikTok, son aylarda zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı. Sosyal medya şirketi, zorbalık ve tacizle mücadele politikalarına daha fazla ayrıntı eklemek için Aralık ayında topluluk yönergelerini güncelledi.

Ayrıca, şirketin içerik politikaları ve moderasyon kuralları konusunda tavsiyelerde bulunan bir grup dışarıdan uzmanla birlikte çalıştığını belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" TikTok zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok zorbalık konusundaki kurallarını sıkılaştırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!