Okunma

Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları


21 Nisan 2011 Perşembe 05:30
Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

Bizde sizler için veri kaybetme ve bu verileri kurtarma sorununu derinlemesine araştırdık ve en çok kullanılan 10 adet ücretsiz veri kurtarma yazılımını oluşturduk. Aşağıda sizlerle paylaştığımız bu liste içindeki yazılımlarla kaybettiğiniz verileri kurtarabilir veya sildiğiniz dosyaları geri döndürebilirsiniz.

Top 10 listemizin onuncu sırasındaki yazılım Avira UnErase Personal. Bu yazılım sabit diskiniz üzerinden sildiğiniz dosyaları geri getirmenize yardımcı olacak bir çözüm sunuyor. 402 KB büyüklünde olan yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

Glary Undelete yazılımı ücretsiz ve kullanması kolay olan bir yazılım. FAT 12 / 16 / 32, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekleyen yazılımı sabit diskiniz üzerinden sildiğiniz dosyaları hızlıca geri getirmek için tasarlanmış. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

Listemizdeki bir sonraki yazılımın adı ADRC Data Recovery Software Tools. ADRC Data Recovery Software Tools yazılımının içerdiği bu uygulama sabit diskiniz üzerinden silinen dosyalarınızı kurtarmak için tasarlanmış. Tüm dosya sistemlerini destekleyen yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

FreeUndelete yazılımı silinen dosyalarınızı kurtarmak için tasarlanmış. NTFS, FAT 32, FAT 16 dosya sistemlerini destekleyen yazılım 866 KB büyüklüğünde. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

Undelete Plus yazılımı silinen dosyalarını kurtarabildiği gibi geri dönüşüm kutusundan sildiğiniz dosyaları da kurtarabiliyor. FAT 12 / 16 / 32, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekleyen yazılım 584 KB dosya büyüklüğüne sahip. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Ayrıca yazılım CompactFlash, SmartMedia, MultiMedia ve Secure Digital hafız kartlarından da veri kurtarabiliyor.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

SoftPerfect File Recovery yazılımı, sabit diskten, USB belleklerden, bellek kartlarından yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları kurtarmanız için tasarlanmış. Bu yazılım FAT 12, FAT 16, FAT 32, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekliyor. Kolay kullanım özelliklerine sahip yazılım 247 KB dosya büyüklüğüne sahip.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

TOKIWA DataRecovery yazılımı oldukça ufak boyutlara sahip ve kolay kullanım özellikleri sunan bir yazılım. FAT 12 , FAT 16, FAT 32 ve NTFS dosya sistemlerini destekleyen yazılım EFS ile şifrelenmiş dosyaları da kurtarabiliyor. 198 KB büyüklüğündeki yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

Panda Recovery yazılımı, geri dönüşüm kutusundan veya Shift + Delete yolu ile kalıcı olarak silinen dosyaları kurtarmanıza yarıyor. NTFS dosya sistemini de destekleyen yazılım hemen hemen tüm dosya türlerini kurtarmanız için biçilmiş bir kaftan. Aşağıdaki linkten indirebileceğiniz yazılım dosya büyüklüğü 2,12 MB.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

TOP 10 listemizin ikinci sırasında PC INSPECTOR File Recovery yazılımı bulunuyor. Dosya sistemini otomatik olarak tanıyan yazılım FAT 12, 16, 32 ve NTFS dosya sistemlerini destekliyor. Ağ sürücülerinden veri kurtarma özelliğini de destekleyen yazılımın dosya büyüklüğü 5,83 MB. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

TOP 10 listemizin birinci sırasında yer alan yazılımımızın adı Recuva. En popüler yazılımlardan biri olan CCleaner uygulamasının yaratıcıları tarafından hazırlanan Recuva ücretsiz veri kurtarma yazılımları arasında bir adım önde koşuyor.

Hali hazırda kullanılan tüm dosya sistemlerini destekleyen yazılım sadece 646 KB büyüklüğünde. Diskleriniz üzerinde kaybettiğiniz resim, video ve MP3 dosyalarınızı kolaylık kurtarabilen yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.

:: Bu yazılımları kullanırken yaşadığınız deneyimleri bizimle paylaşın? Yapılması gereken ince ayarlar var mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları”

 1. Ali Ahmet Kutray dedi ki:

  Gene yapmışsınız sdn 🙂 Diskimde arıza meydana geldiğinde çok sayıda dosyamı kaybettim ve geri döndüremem zannederken sizin yazınızla karşılaştım dosyalarımın tam yarısını geri döndürebildim bu programlardan birkaçıyla ama sonrasında vaktim ve birazda bilgim az olmasından ***** adresinden profesyonel destekle çözdük en son 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence Bestverikurtarma bu işte bir numara. Ücretsiz tarama yapıp kurtarabilecekleri veriye göre ücret talep ediyorlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  veri kurtarma hizmeti olarak may veri kurtarma ya güveniyorum verilerimi 1 hafta içerisinde kurtardılar ve güvenli bir şekilde teskim ettiler

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Veri kurtarma hizmetini birçok noktadan aldım fakat en rahat Gold veri kurtarma tarafından aldım.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Racuva dosyaların isimlerini tam gösterememesi problem.
  Aynı diski getdataback ile tarattım o dosya isimlerini gösteriyor. ama ücretli 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  10 u da çok ayrıntıya girmiyo birseye yaramaz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar eğer gerçekten herr dosyayı sim kart memoriystk hdd tam olarak kurtarmak istiyorsanız http://3*****
  bu linkteki programı kullanın creği yok ufak bi ücret ödeyerek alabilirsiniz kullandım ta 3 yıl önce kaydettiğim videoyu bile buldum 0 kurtarma yapıyor ajan programı gibi

 8. apse dedi ki:

  Verikurtarma programları sadece bi yre kadar yararlıdır. Veri kurtarma programları tarama yaptığı yerlerin üzerine yazma yapıyor buda sizin silinen verilerinize zarar verebilir hatta dataları tamamen kaybetmeneze yol aç***** href="***** target="_blank"> Mydisk

 9. SDN Okuru dedi ki:

  r studio üstüne ben de tanımam.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bende recuva yazılımını kullanıyorum çok’da memnunum..

 11. clients dedi ki:

  r studio üstüne tanımam.

 12. burak30875 dedi ki:

  çok sagolun hocam tarayıcı şifrelerim kurtulsun yeter

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Editörün listesine girmemiş ama ücretsiz (hatta özgür) TestDisk PhotoRec ikilisi benim listemin başındadır.

 14. byharby dedi ki:

  Konu ücretsizler üzerine ancak fayda sağlaması açısından ücretli "power data recovery" programını öneririm.

 15. burak30875 dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar sabah kalktıgımda xp yükli bilgisayarım çöktü bilgisayardaki tarayıcı şifrelerimi nasıl kurtarırım cevabınızı bekliyorum
  bi anda mavi ekran gelmi memory power error bişeyler diyip hemen kapanıyordu

 16. cihanakova dedi ki:

  Ben fotoğraf makinasındakileri yanlışlıkla sildim. Kablosu ile bilg. bağladım, ayrıca hafıza kartını çıkarıp kart okuyucusuna da taktığım halde bu kurtarma programlarına bir türlü gösteremedim. Nedeni sizce ne olabilir ?
  Daha önce hiç kullanma ihtiyacım olmamıştı. Kasko için çekmiştim araç fotolarını

" Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Top 10: Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "