Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması!


15 Eylül 2020 Salı 16:00
Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması!

Oyun içeriği üreticilerinin bir numaralı sosyal medya platformu olan Twitch, son zamanlarda müzik telifleri konusunda büyük sıkıntılar yaşamış ve Twitch Sings platformunu kapatma kararı almıştı.

Oyun içeriği üreticilerin yeni alternatiflerinden biri olan Facebook Gaming ise müzik telif hakları için büyük bir adım attı.

Twitch rakibi Facebook Gaming müzik şirketleriyle masaya oturdu

Facebook Gaming, hem YouTube hem de Twitch üzerinden oyun içeriği üretenlerin en büyük sorunlarından birine, belki de en büyük yarasına merhem olmaya hazırlanıyor.

Buna göre Facebook, Universal, Sony, Warner, Kobalt, Merlin ve BMG gibi dev müzik şirketleriyle bir anlaşmaya vardı. Buna göre oyun içeriği paylaşanlar bazı şartlarla bu şirketlere ait olan lisanlı müzikleri içeriklerine ekleyebilecek.

Bu şartlara göre, içerik üreticisinin bu parçaları arka plan olarak kullanması gerekiyor. Yani müziği tek başına ya da ön plana çıkararak yayınlamak mümkün olmayacak. Tabii ki içeriğin bazı yerlerinde müzik sesinin yükselip ön plana çıkması buna dahil değil.

twitch rakibi, facebook gaming, twitch

Sadece bu sürelerin çok uzun olmaması gerekiyor. Facebook ise oyun içeriği platformunda içerik üreticilerine eklenebilecek parçaları da sunacak. Henüz bu anlaşmanın ayrıntıları ortaya çıkmış değil. Ancak Facebook muhtemelen yaptığı düzenlemeyle, paylaştığınız parçaların nasıl kullanacağını daha ayrıntılı şekilde paylaşacaktır.

Bu anlaşma her ne kadar Facebook için önemli olsa da, Twitch gibi sektörün lokomotifi olan platformların da, müzik şirketleriyle anlaşmasının yolunu açabilir. Hatta yorumlar Google’ın da YouTube için böyle bir anlaşma yapabileceği şeklinde.

Şu an için içerik üreticilerinin en büyük sorunu, Facebook  sayesinde çözülmüş gibi görünüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Twitch rakibi, Facebook Gaming bu sayede daha da popüler hale gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  youtube rakip vidyo platformu yapsan güzel olacak facebook

" Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch rakibi Facebook Gaming’ten telif anlaşması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!