Twitter Covid-19 aşıları ile ilgili adım attı


02 Mart 2021 Salı 08:55
ABONE OL
Twitter Covid-19 aşıları ile ilgili adım attı

Twitter, Covid-19 aşıları hakkında yanlış bilgiler içeren Tweet‘leri etiketleyecek. Ayrıca suçu tekrarlayanlar, yeni bir “grev” sistemi kapsamında yasaklanacak.

Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için yeni kurallar getirdi. Yeni politikaya göre şirket, tweet’leri “yanıltıcı” bilgilerle etiketleyecek ve kuralları defalarca ihlal eden hesapları yasaklayacak.

Twitter Covid-19 aşısı ile ilgili yanlış bilgileri engelleyecek

Twitter daha önce aşıların zararlı veya gereksiz olduğu iddialar gibi aşılarla ilgili “zararlı” yanlış bilgileri yasaklamıştı. Yeni kurallara göre platform, “yanıltıcı bilgiler” içeren tweetlere göze çarpan etiketler ekleyecek. Ayrıca, bu tür iddiaları defalarca paylaşan hesaplar için daha katı cezaların olacağı da ifade ediliyor.

“Bu tweet yanıltıcı” ifadesi kullanılan yeni etiketler, Twitter’ın seçim sırasında kullandıkları etiketlere benzetiliyor.  Ayrıca “Sağlık yetkililerinin neden COVID-19 aşılarını çoğu insan için güvenli bulduklarını öğrenin.” şeklinde bir ibare de Covid-19 kapsamındaki yeni kurallar arasında yer alacak.

Twitter alıntı tweetlerine izin verse de, diğer kullanıcıların da etiketli tweet’leri retweetlemesi engellenecek. Etiketler, “resmi halk sağlığı bilgileri” ile Twitter Anlarına bağlanabilecek.

COVID-19 aşısı

Şirket ayrıca, tekrarlayan suçluları cezalandırmasına izin verecek yeni bir grev sistemi de uygulamaya koyuyor. İlk grevden sonra, kullanıcılar aşı hakkındaki yanlış bilgileri paylaştıkları için geçici olarak askıya alınacak. Beşinci grev kalıcı bir yasakla sonuçlanacak.

Twitter bir blog gönderisinde konuyla alakalı şöyle diyor; “Grev sisteminin kullanılması yoluyla, insanları belirli içeriklerin kurallarımızı neden ihlal ettiği konusunda eğitmeyi umuyoruz, böylece davranışlarını ve kamuya açık sohbetler üzerindeki etkisini daha fazla değerlendirme fırsatına sahip olacaklar.”

Twitter, aşı ile ilgili yanlış bilgileri engelleyen son platform olarak öne çıkıyor. Facebook geçtiğimiz günlerde COVID-19 aşıları hakkındaki yanlış bilgilerin yanı sıra diğer aşılarla ilgili iddiaları daha geniş bir şekilde yasakladığını duyurdu. TikTok ve YouTube’da, aşılarla ilgili yanlış iddiaların yayılmasını engellemek için politikalar getirdi.

Diğer sosyal medya plaformlarına göre daha geç adım atan Twitter, özellikle aşılamanın hız kazandığı günlerde bir takım spekülasyonları önlemek istiyor olabilir.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Temsilcilik içinde adım atarsa iyi olur

" Twitter Covid-19 aşıları ile ilgili adım attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Covid-19 aşıları ile ilgili adım attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Covid-19 aşıları ile ilgili adım attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  2. 2 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  3. 3 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  4. 4 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  5. 5 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  6. 6 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  7. 7 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  8. 8 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  9. 9 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  10. 10 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!