Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo


22 Ocak 2021 Cuma 21:30
ABONE OL
Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo

Elektrikli araçların pek çok şekilde karşımıza çıktığını görüyoruz. Bir diğer tarafta ülkemizde birkaç yıldır adından söz ettiren elektrikli scooter modelleri bir diğer tarafta elektrikli bisikletler ve en dikkat çeken elektrikli araçlar olan otomobiller… Pek çok formda bize elektriğin gücünü kanıtlayan araçlar karşımıza çıkıyor. Elektrikli araç Triggo da bu noktada dikkat çeken bir tasarıma ve özelliklere sahip.

Özellikle Elon Musk’ın göz bebeği olan Tesla’yla birlikte pek çok kişinin ‘elektrikli otomobillere’ olan bakışı değişti. Şirketlerin ürün geliştirme süreçlerine önayak olan Tesla, Triggo gibi çok farklı elektrikli modellere de örnek teşkil ediyor. Verimliliğe odaklanan elektrikli araç Triggo, kompakt tasarım ve fonksiyonel özelliklere sahip.

Elektrikli araç Triggo birkaç yıl içinde sokaklarda olacak

Elektrikli dört tekerlekli bir araç olarak konumlandırılan Triggo, kolay kullanım sunmasıyla ön plana çıkıyor. Şirketin hareket halindeyken tekerlekleriyle manevraları kolaylaştırmasını sağlayan bir iç dinamiğe vurgu yaptığı görülüyor.

Bunun akabinde elektrikli olduğu için daha çevre dostu bir yolculuk sunan bu iki kişilik elektrikli araç, otomobil gibi üstü kapalı ancak otomobil özelliklerine sahip de değil.

Polonya merkezli Triggo, virajlarda ve farklı manevra durumlarında tekerleklerinin hareketiyle sürücünün konforunu ele alıyor. Yüksek hıza ulaşıldığında araç dengeyi sağlaması amacıyla tekerleklerini yana açabiliyor.

Paylaşımlı bir sisteme dayanan ve paket teslimatları için geliştirilen Triggo maksimum 90 km/s hıza ulaşabiliyor. Farklı modlara sahip olan elektrikli araç, seyir modunda farklı bir boyuta kavuşuyor.

elektrikli araç Triggo

Tasarımsal olarak şirin görünen bu araç maksimum 750 kg ağırlığındaki yükleri taşıyabiliyor. Aracın içinde dijital bir gösterge biliniyor ve bu sürüş işlevlerini ve modlarını seçmek için kullanıcıya olanak sağlıyor.

Dijital gösterge paneline ek olarak fiziksel kontrol de bulunuyor. Triggo, mevcut batarya konfigürasyonu sayesinde 140 km’ye kadar kullanım sunuyor. Geliştirilen direksiyon sistemi sayesinde bilgisayar kontrollü yani otonom sürüş için hazır olduğu söylenen Triggo, gerçekten dikkat çekiyor.

elektrikli araç Triggo

Şu an için Triggo’nun halka açık testlerinin yeni başladığı ve prototip aşamasında olduğunu belirtmemizde fayda var. Şirket aracın 2022 yılından itibaren paylaşımlı kiralama hizmetlerine ve teslimatlar için kullanıma hazır olacağını belirtiyor.

2023 yılından sonra da otonom taksi hizmetine bağlı bir şekilde piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Robo Taksi operasyonu ise ilk etapta Çin, Hindistan ve Rusya tekelinde faaliyetlerine geçecek.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Elektrikli araç üretmeye başladık da şehir içi kullanım için böyle bir şey de üretmeye başlamamız lazımdı. Keşke şu an son sınıf olsaydım direkt olarak bunla ilgili bir girişime başlardım ama henüz 1. sınıf bile değilim 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Türkiye’de de görmek isteriz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Aslında böyle bir girişimimiz şuan sürüyor. Şu sokaklarda herkesin görmeye başladığı “Martı” elektrikli scooter kar var ya, ha işte onkar elektrikli şehir içi kullanım şartlarına uygun kiralanabilir otomobil de geliştirmeye başladılar. En kısa zamanda da faaliyete geçeceği belirtildi. İnşallah.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Güzel fakat biz türkler daha iyisini daha güzelini daha sağlamını bizim bütçemize uygun fiyatlı ötevesi olmayan aşırı vergisi olmayan kendi elektrikli otomobilimizi dört gözle bekliyim KDV’si olmayan banka desteyi olması şarttır sabırsızlıkla bekliyom togg u .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Birader sormasi ayip aylik kazancın nedir de togg bekliyorsun?? Vergi vs düşünuyorsan gelirin düşük olmalı, ondan sordum. biraz reel olmak gerekmez mi..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Elektrikli Triggo Kesin Almayı Düşünüyorum Fiyatları Öğrenebilirsek Çok sevinirim.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Türkiyenin buboyutlardaki araclara acil ihtiyacı var yakıt ithalini azaltmak ve trafik sorunlarına çare olması için ülkemizde üretilmasi şartıyla vergi dahi alınmadan uygun fiyata satılması sağlanmalı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

ahh be böyle güzel bir düşünce bu ülke için çok fazla ne ömrümüz yeter ne de bu düşünceyi gerçekleştirecek bir hükümet bu coğrafya ya gelir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Guzel ve yararli urun param olursa alirim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Tekerlek fonksiyonları çok iyi gibi gözüküyor virajlarda yatan tekerler ve hızlananca açılan teker 90 km hız hiç fena değil Toyota’nın da böyle bir aracı vardı sanırsam fiyatlar makul olursa süper olur Türk yapımı olursa sahada iyi olur şayet togg 400-500 bin lira gibi bi rakam olursa zor alınır.Gunseli de bekliyoruz dört gözle Günsel in fiyatı daha makul olacak gibi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

1m demezler se şaşmayın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Togg 400-500 bin olursa zor alınır demişsiniz. Bu vergi ve kurlarla gösterdikleri ve lanse ettikleri özelliklerde çıksın parası olan 400-500 bine hemen alır, yok satar. Yabancının memur arabası ülkemizd 450 bin ve üzeri olmuş. Bu vergilerle ve gösterilen özelliklerle togg 750 binden başlar. Başlar diyorum ama üretime geçecek mi, yoksa bir miktar devlete satacak bir gösteri yapılacak ve sessizliğe mi gömülecek orası meçhul. Benim pek umudum yok. Arabanın tasarımına kadar her şeyi ithal. Yurt dışından gelen araçlara göre hiç bir avantajı olamayacak çünkü.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Güzelde iste para…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Harika bir an evvel yollara cikmalı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Aaaaaaaaaa

" Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verimliliği odağa alan elektrikli araç Triggo ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  2. 2 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  3. 3 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  4. 4 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  5. 5 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  6. 6 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  7. 7 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  8. 8 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  9. 9 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  10. 10 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!