Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu


18 Mayıs 2010 Salı 15:48
Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu

Yıl boyunca, numara taşımadaki lider konumunu sürdüren şirket, abone pazar payını da bir yıl içerisinde +1.6 puan artırarak, son çeyrekte % 25.4 pazar payı seviyesine ve 15.8 milyon abone sayısına yükseltti. Özellikle faturalı aboneler tarafından tercih edilmesindeki büyük artışa paralel olarak, son çeyrekte faturalı abone sayısını bir önceki yıla göre % 27.4 artırdı.

Aktif abone” sayısını artırmaya odaklanan Vodafone’un ARPU (abone başına gelir) performansı da mali yılda son derece başarılı gelişti. Son çeyrekte, faturalı ve faturasız aboneler için ortalama (blended) ARPU, geçen yıla göre % 34.0 artışla 14,9 TL seviyesine yükseldi (Çevirmeniz Vodafone ile Cebinizde).

Vodafone, global bilgi birikimlerini Türkiye’ye aktararak geliştidiği 3G+ hizmetlerinin lansmanında da etkileyici bir performans gösterdi. Aboneleri içindeki 3G abonelerinin oranını %16’ya çıkartırken, ortalama aylık data kullanım trafiği 3G lansman öncesindeki döneme oranla 22 kat arttı.

 

 

Vodafone 2009-10 mali yılında 1,5 milyar TL’dan fazla yatırım gerçekleştirdi. 4 yılda gerçekleştirdiği toplam yatırımı 10 milyar TL’yi aştı.

 

Vodafone, aralıksız sürdürdüğü yatırımları neticesinde, çok kısa sürede, çok yoğun kapsama artışıyla ve uluslararası Vodafone kalitesinde kurduğu teknolojik altyapıyı abonelerinin hizmetine sunmayı başardı (Vodafone SGK’dan Ödül Aldı).

Şirket, mali yıl sonu itibariyle şebeke ağını 11.500 adet 2G baz istasyonu ve 4.100 3G baz istasyonu olmak üzere 15.600’a ulaştırarak, 3 yılda 3 misli artan baz istasyonu üzerinden hizmet vermektedir. Bu sayede, Vodafone, 2G’de Türkiye nüfusunun % 98,6’sını, 3G’de ise nüfusun % 70’ini kapsama alanına almış bulunmaktadır.

:: Türkiye’ye en çok yatırım yapan operatör hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?