YouTube’tan Donald Trump açıklaması


05 Mart 2021 Cuma 11:35
ABONE OL
YouTube’tan Donald Trump açıklaması

YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki “gerçek dünyadaki şiddet” tehdidi azalırsa platformun Donald Trump ‘ın askıya alınmasını kaldırabileceğini açıkladı. Platformun tepe yöneticisi, şirketin askıya almanın ne zaman güvenli olduğunu belirlemek için hükümet uyarılarına ve şiddetli retoriğe bakacağını belirtti.

Hatırlayacağınız üzere 6 Ocak‘taki Capitol Hill isyanının ardından beş kişinin ölümüne neden olan Trump‘ın YouTube hesabı, şiddeti kışkırtma politikasını ihlal ettiğini gerekçesi ile askıya alındı. YouTube başkanı Perşembe günü Atlantic Council ile yaptığı röportajda, “Şu anda durduğumuz yerde, hala yüksek şiddet riskinin olduğu oldukça açık” dedi.

Donald Trump, ikinci ihtarını aldı

Wojcicki ek olarak, eski Başkanın davranışının platformun tam olarak yasaklanmasına yol açmadığını da açıkladı. Şirket, üç ihtar sistemi altında faaliyet gösteriyor ve bir hesabın, üç ihtarın da kalıcı olarak kaldırılması için 90 gün içinde alması gerekiyor. Ocak ayındaki askıya alma, Trump‘ın ilk ihtarı olarak nitelendiriliyor.

Trump’ın eski kişisel avukatı Rudy Giuliani, 2020 başkanlık seçimlerinin çalındığını iddia ettiği için bu hafta başlarında ikinci ihtarını da aldı. Tipik olarak, ilk ihtar, bir hesabın yedi günlük bir askıya alınmasıyla sonuçlanır, ancak Trump’ınki, devam eden şiddet riski nedeniyle uzatıldı.

6 Ocak’ta Trump yanlısı büyük destekçiler grubu ABD Kongre Binası‘na baskın düzenledikten sonra, eski başkan birçok sosyal medya kuruluşunda platformdan çıkarıldı. Trump, Twitter‘dan yasaklandı ve Facebook‘tan uzaklaştırıldı.

Facebook’un Gözetim Komitesi şu anda bu askıya alma işleminin kalıcı hale getirilip getirilmeyeceğini araştırıyor ancak ne zaman hüküm verecekleri henüz belli değil. Son olara isyana karıştığı bildirilen 221 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu da belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
teknomekno
teknomekno
1 ay önce

israli engelle önce şiddete karşıysan, youtubee

" YouTube’tan Donald Trump açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’tan Donald Trump açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’tan Donald Trump açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!