YouTube’un başı dertte: 17 Mart’a kadar süre verildi


04 Mart 2021 Perşembe 08:26
ABONE OL
YouTube’un başı dertte: 17 Mart’a kadar süre verildi

House Democrats on the Energy and Commerce Committee, YouTube’u bir kez daha aşırılık yanlısı içeriklerle ilgili politikalarını açıklamaya zorluyor. Komite liderleri Çarşamba günü Google CEO’su Sundar Pichai’ye gönderilen bir mektupta, platformda “aşırılık yanlılarını telkin eden, radikalleştiren ve harekete geçiren kışkırtıcı içeriğin gelişmeye devam ettiğini” belirttiler.

YouTube, aşırılık yanlısı içerikler ile yeniden gündemde

Kanun koyucular, “YouTube, politikalarında anlamlı reformlar yapmalı ve platformundaki tehlikeli aşırılık yanlısı ve alternatif içeriği ortadan kaldırmak için uygulama çabalarını güçlendirmelidir. Kullanıcı kazanmak, katılımı sürdürmek ve daha fazla reklam geliri elde etmek, ulusal güvenliğimizin pahasına olamaz.” açıklamasında bulundu.

Mektupta ayrıca şirketin aşırılık yanlısı içerikle ilgili politikaları ve bu kuralları nasıl uyguladığı hakkında birkaç ayrıntılı soru yer alıyor. Örneğin, 1 Kasım 2020‘den bu yana aşırılık nedeniyle kaç video ve kanalın çekildiğini ve bu videoların kaldırılmadan önce ne kadar etkileşimde bulunduğu gibi sorular soruluyor.

Ek olarak Google‘ın bu sorulara yanıt vermesi için 17 Mart’a kadar vakit verildi. Ancak Google, yorum isteğine hemen yanıt vermedi.

YouTube bir kez daha aşırılık yanlısı içeriklerle ilgili politikalarını açıklamaya zorlanıyor

En son mektup, geçen ay gönderilen benzer bir mektubu takip ediyor. Kongre’nin birkaç üyesi, Pichai ve YouTube CEO’su Susan Wojcicki’yi ABD Kongre Binası’na yapılan saldırıların ardından “öneri sistemlerinde kalıcı değişiklikler” yapmaya çağırdı.

Son olarak Pichai’nin bu ayın sonlarında bir Enerji ve Ticaret Komitesi duruşmasında Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey ile birlikte ifade vermesi bekleniyor. Üçlü, seçimle ilgili yanlış bilgileri nasıl ele aldıkları ve salgınla ilgili politikaları hakkında sorularla karşılaşacak.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTube’un başı dertte: 17 Mart’a kadar süre verildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’un başı dertte: 17 Mart’a kadar süre verildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’un başı dertte: 17 Mart’a kadar süre verildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?