ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Google Duo yoğun ilgi görmeye başladı!

Google'ın kullanıcıların oldukça pratik bir şekilde video görüşmeleri yapmasına imkan tanıyan Duo uygulaması son günlerde oldukça fazla ilgi görmeye başladı.

16.07.2017 / 08:00
Google Duo yoğun ilgi görmeye başladı!

Google'ın geçtiğimiz yıl düzenlediği I/O 2016 etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği video sohbet uygulaması Duo'yu, iOS ve Android kullanıcıları ile buluşturmasının üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti.

Ağustos ayının ortalarında başarılı bir çıkış yaparak bir hafta gibi bir sürede beş milyon defa indirilen Duo, maalesef bu ivmeyi koruyamadı ve indirme rakamları sadece 2 ay önce 50 milyona ulaşabildi.

Google Duo, 100 milyon barajını aştı!

Google'ın basit ve kullanım kolaylığı sunan arayüzü ile ön plana çıkardığı Duo için ürün stratejisini değiştirerek Nisan ayında kullanıcıların sesli aramalar gerçekleştirebilmesine izin vermesi ve uygulamayı tüm dünyaya yayması tekrar bir büyüme ivmesi yakalanmasını sağladı.

17-07/15/google-duo-1.jpg

2 aylık süre içerisinde 50 milyon kez indirilen Google Duo, bu sayede 100 milyon indirme barajını aşmış oldu. 

Google Duo uygulaması, General Mobile Android One kapsamındaki modellerinde ön yüklü olarak geliyor. Bu yüzden GM modellerini kullananların tekrardan yükleme yapması gerekmiyor. 

Google Play Store tarafından verilen indirme rakamları aktif kullanıcı sayısını temsil etmiyor, ancak son aylarda indirme sayısının oldukça artması kullanıcıların uygulamaya olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

:: Google Duo'yu aktif olarak kullanıyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 15:42:17

  Aslında en iyi,en kolay ve en akıcı görüntülü sohbet uygulaması fakat rehberde kullananlar oldukça kısıtlı, keşke daha da yaygınlaşsa da bizde bolca kullanıp tecrübe etme fırsatı yakalayabilsek..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 12:59:16

  Iphone'da imessage, android'de allo; iphone'da facetime, android'de duo. Bu kadar basit. Bir insanın ihtiyaçlarını en iyi dinleyen firma Apple. Ne yapıyorsa takip edip daha güzelini yapmaya çalışacaksınız. Aslında Apple'da öyle yapıyor. Bakın önce Samsung ekran kasa oranını artırdı, şimdi Apple yapacak. Ticaretteki rekabet böyle bir şey. Microsoft kendi hayal dünyasında yaşıyor ve görüyorsunuz ki trilyon dolarlık şirket her gün biraz daha geriliyor..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 12:05:56

  Skype kendini rezil ettikten sonra bende Duo kullanıyorum çıktığından beri.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 11:06:22

  Sadece reklama ihtiyacı var yoksa mükemmel bir görüntülü görüşmesi var arkadaşlar. Çokta basit kullanımı. Sunuda ekleyim watsap yanından geçemez çok vasat kalıyor yanında

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 11:03:46

  Bence hepsinden daha iyi. Watsap acayip kötü buna göre ben sürekli kullanıyorum harika kalitesi var kesinlikle görüntülü görüşme yapanlara tavsiye ediyorum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.07.2017 / 10:03:07

  Harika bir uygulama kesinlikle tavsiye ederim bunu ios kullanan arkadaşlarım bile söylüyor deneyin beğenmezseniz yine kullanmayın ama kullanınca diğer hepsinden çok daha net ve kaliteli olduğunu göreceksiniz

  YANITLA